14°C pochmurno z przejaśnieniami

Nic nie trwa wiecznie

Felietony, wiecznie - zdjęcie, fotografia

Ta maksyma ma swoje potwierdzenie w życiu. Nie trwa wiecznie życie, dzień czy nawet chwila. Wszystko się zmienia i my się zmieniamy wraz z upływającym czasem. Czy to dobrze, czy źle?

Wszystko w przyrodzie ma swój początek i koniec. Zasiane ziarno kiełkuje, rośnie, rozwija się i wydaje owoce. Jak już "spełni" swoją misję, zazwyczaj kończy żywot. Z nami, ludźmi, jest podobnie. Rodzimy się, rozwijamy i umieramy. Zostawiamy po sobie ślad – zbudowany dom, posadzone drzewo, potomstwo, dorobek. Niektórzy, wybitni zostawiają po sobie dzieła sztuki – obrazy, budowle, wartości niematerialne, takie jak napisane książki, opracowania naukowe. Nawet ci najmądrzejsi, najwybitniejsi i najbogatsi muszą kiedyś umrzeć. Czy wszyscy się z tym godzą? Rozumieją, że taka jest kolej rzeczy. Myślę, że nawet najbardziej światłe umysły przyjmują tę myśl z niechęcią. Nikt nie chce odchodzić, nawet najbardziej stary i schorowany człowiek, a tym bardziej, kiedy mamy powody do zadowolenia i radości z naszego życia doczesnego. Tym bardziej.
Każdy stanie kiedyś przed takim pytaniem. Czy potrafi wtedy odpowiedzieć: Tak, byłem, przeżyłem, zrobiłem wszystko, mogę odejść. Myślę, że dla każdego z nas jest to trudne. Lecz tak jak cykl życia w przyrodzie ma swój początek i koniec, tak samo i my kiedyś zaczynaliśmy swoją drogę i kiedyś skończymy. Tylko czy każdy będzie miał czyste sumienie? Może na to pytanie warto odpowiedzieć sobie już teraz...
Natalia Kyc, Redaktor Naczelna

Nic nie trwa wiecznie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-10-01 22:54:55

    Super artykuł. Daje do myślenia.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl