-5°C słabe opady śniegu

MOC HISTORII zawładnie Biłgorajem

Aktualności, HISTORII zawładnie Biłgorajem - zdjęcie, fotografia

Restauracje, hotele, centrum odnowy biologicznej czy parki zabaw – to tylko niektóre z atrakcji, jakie już niebawem powstaną w Biłgoraju. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu. Fundacja Biłgoraj XXI wraz z konsorcjum firm otrzymała dotację w wysokości 24 mln netto na realizację dużego projektu.

Fundacja Biłgoraj XXI wraz z konsorcjum firm złożyła wniosek na dofinansowanie projektu pn. "Wykorzystanie biłgorajskiego potencjału kulturowego poprzez stworzenie innowacyjnego produktu sieciowego MOC HISTORII". Dofinansowanie zostało przyznane z Programu Operacyjnego Polski Wschodniej, Tworzenie sieciowych produktów MŚP. Warto dodać, że biłgorajski projekt otrzymał dofinansowanie jako jedyny z tego działania.  Prace potrwają dwa – trzy lata.

Oceniający projekt uznali, że jest on pierwszym i jedynym w skali kraju sieciowym produktem turystycznym. Miasto "Na szlaku kultur kresowych" nie jest skansenem, które się zwiedza jak muzeum. Na terenie miasteczka mieszkają ludzie, toczy się tutaj normalne życie, cały czas toczy się dialog przeszłości z przyszłością.

Planowane inwestycje mają przenosić turystów do przeszłości w sposób unikatowy i innowacyjny, łącząc tradycję i nowoczesność. MOC HISTORII to produkt oparty na autentycznym potencjale historycznym Biłgoraja. Łączy budownictwo, architekturę i sztukę z tradycjami, obyczajowością, muzyką, tańcem i tradycjami kulinarnymi.

 Większość inwestycji zlokalizowanych będzie w obrębie Miasteczka na Szlaku Kultur. Poza nowymi budynkami zagospodarowany zostanie również teren miasteczka, m.in. powstaną stylizowane kramy i stosika. Poza Miasteczkiem powstanie Park Zabaw (nych) Historii oraz restauracja Kresowia.

 Dzięki dofinansowaniu powstaną m.in. takie inwestycje jak: Hotel i browar, Dom kupca, Młyn, Kuźnia.

MOC HISTORII zawładnie Biłgorajem komentarze opinie

  • gość 2018-01-08 14:10:03

    I żaden pomnik?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl