-8°C śnieg

"Młodzik" otrzymał pieniądze od ministerstwa

Inne,

Prawie 22 tys. zł otrzymał Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" przy Szkole Podstawowej we Frampolu od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze mają być przeznaczone na organizację zajęć sportowych dla uczniów, zwłaszcza związanych ze sportami zimowymi.

Jeszcze w ubiegłym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów. Zajęcia finansowane będą ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU) w ramach zadania "Sport dla Wszystkich", działania "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży". Na realizację zajęć sportowych dla uczniów przeznaczono kwotę w wysokości 28,86 mln zł.

Ministerstwo chciało dofinansować przede wszystkim zajęcia ukierunkowane na upowszechnianie: sportów zimowych (m.in. narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, snowboard, łyżwiarstwo, hokej na lodzie), pływania oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Znana jest już lista podmiotów, które otrzymały dofinansowanie. Znalazł się wśród nich Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" przy Szkole Podstawowej we Frampolu. Klub otrzymał dokładnie 21 tys. i 880 zł. W tym miejscu warto zauważyć, że Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" od wielu już lat organizuje obozy narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Zakopanem.

"Młodzik" otrzymał pieniądze od ministerstwa komentarze opinie

  • gość 2018-01-13 14:04:26

    A pozostałe szkoły to co maja zrobic?? 20 tys zł to smiech na sali raczej. O ile taka jest? W szkołach sa takie braki ze hej. I co?? Ano jak zwykle u nas .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl