1°C bezchmurnie

Mali goście w biłgorajskiej komendzie

Komunikaty policji, goście biłgorajskiej komendzie - zdjęcie, fotografia

Wczoraj biłgorajską komendę odwiedziły przedszkolaki z Łukowej i szkoły podstawowej z Frampola. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się codziennej pracy policjantów oraz zwiedzały budynek jednostki.

Podczas wizyty najmłodsi mieli szansę zobaczyć sprzęt na co dzień służący policjantom, psa tropiącego, radiowozy a także "pomóc" zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w codziennych obowiązkach. Najmłodszym bardzo spodobał się także pokaz sprzętu policyjnego przygotowany przez policjantów z Zespołu ds. Nieletnich, podczas którego mieli okazję z bliska przyjrzeć się wyposażeniu służącemu policjantom w pracy. Największe zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy, w których każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie było również doskonałą okazją do powtórzenia zasad bezpieczeństwa z uwagi na zbliżające się wakacje. Z tej okazji policjanci biłgorajskiej jednostki w myśl programu "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk ale także zachowania się na drodze i wakacyjnego wypoczynku. Dzieci zobaczyły również kojce dla psów policyjnych i wysłuchały policjanta pracującego z psem tropiącym, który specjalnie na tą okazję przygotował dla nich krótką pogadankę i pokaz mający na celu zaprezentowanie dzieciom zachowania w przypadku zaatakowania przez zwierzę. Ogromne emocje wzbudziła u dzieci wizyta w gabinecie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marka Jamroza, który poprosił dzieci o "pomoc" w codziennych obowiązkach. Maluchy oczywiście spisały się na medal i z całych sił "pomagały" Komendantowi min. stawiając pieczątki. Każde z dzieci chciało również przymierzyć czapkę służbową komendanta.

Nie obyło się także bez prezentów. Najmłodsi dostali od policjantów kolorowanki z sierżantem Lampartem, odblaskowe słoneczka i ulotki "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Uczniowie podziękowali pięknie za możliwość zwiedzenia komendy i oczywiście zdeklarowali, że w przyszłości na pewno zostaną policjantami. Naszym miłym gościom również dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

JK

Mali goście w biłgorajskiej komendzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl