0°C bezchmurnie

Łukowa szykuje się na "Tytoniaki"

Aktualności, Łukowa szykuje

"Tytoniaki" to doroczne święto producentów tytoniu. W Łukowej obchodzi się je hucznie i z rozmachem. Co w tym roku przygotowują organizatorzy?

Już od trzydziestu lat w Łukowej obchodzone jest święto plantatorów tytoniu. Jego organizatorem jest Łukowskie Zrzeszenie Plantatorów Tytoniu. Prezesem zrzeszenia jest Józef Grzyb. W tym roku Centralne Obchody Święta Producentów Tytoniu zaplanowano na 12 i 13 sierpnia.
Łukowskie Tytoniaki to święto znane nie tylko mieszkańcom powiatu biłgorajskiego, ale także producentom tytoniu z sąsiednich powiatów. To tu spotykają się rolnicy z województw lubelskiego i podkarpackiego, którzy trudnią się uprawą tej rośliny. Jest uroczysty korowód wieńców dożynkowych, są przemówienia zaproszonych gości i dwudniowa zabawa.
Swój udział w święcie zapowiedzieli tytoniarze z Leżajska, Biłgoraja, Krasnegostawu, Rogóźna czy Augustowa. Do Łukowej przyjadą także przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Starostwa Powiatowego, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin. 
Tytoniaki rozpoczną się w sobotę, 12 sierpnia. Spotkanie poprowadzi Edyta Folwarska, znana prezenterka telewizyjna. Na scenie zaprezentują się znane i lubiane zespoły i wykonawcy: Power Boy, Shantel, Faster, Sławomir, Non Stop, News i Lili. Wieczorną zabawę poprowadzi DJ Nero.
Natomiast na niedzielę (13 sierpnia) zaplanowano oficjalne uroczystości. Korowód tytoniarzy wyruszy spod budynku gimnazjum i przemaszeruje Łukową na plac pod sceną. Tam odbędzie się uroczyste otwarcie święta, będą także przemówienia i podziękowania. Po zakończeniu części oficjalnej Tytoniaków zaplanowano występ zespołu Red Socks, następnie będzie Biesiada Babska. Będzie także koncert zespołów The Post Man, Baciary, Lanberry. Gwiazdą wieczoru będzie Fill i Kleo. Na koniec odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami. Spotkanie będzie prowadzić Krzysztof Ibisz. 
Tytoniaki to największa impreza plenerowa w powiecie. Co roku przyciąga rzesze uczestników zarówno tytoniarzy, jak i mieszkańców regionu. Na scenie w Łukowej wystąpiły największe gwiazdy rodzimej estrady – zespoły Perfekt, De Mono, Video, IRA, Blue Cafe, Feel, Lady Pank i Golec uOrkiestra. Swoje koncerty dały tu Doda, Agnieszka Chylińska, Margaret. Wśród atrakcji były również występy zespołów ludowych, zawody i rywalizacje sportowe, spartakiady rodzinne, pokazy artystyczne, place zabaw dla dzieci czy konkursy z nagrodami. Tytoniaki co roku gromadzą liczną publiczność, według szacunków największe koncerty przyciągnęły blisko 20 tys. widów. 

Łukowa szykuje się na "Tytoniaki" komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-08-08 11:45:07

  masakra podstawówka się kłania

 • Gość - niezalogowany 2017-08-08 12:31:48

  Dokładnie. Błąd na błędzie.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-08 12:47:44

  Impreza imprezą wielu plantatorów za tyton pieniedzy nie dostalo inni w wyniku klęski zywiolowej stracili swoje plantacje zamiast te pieniądze wydac wspomoc plantatorów to imprezy robią

 • GośćLerek - niezalogowany 2017-08-09 08:09:04

  D o b r e P o m a r a ń c z o w e

 • gość 2017-08-09 16:56:32

  hahahah a co to za zespół '' FILL''

 • Gość - niezalogowany 2017-08-11 17:33:16

  W sumie ja nie jestem zadowolona ze robicie takie huczne imprezy na całą wieś wstyd ze nie pomyślicie jak ludzie utracili swoje plony to nie macie gdzie wydawać pieniądze to wydawacie na samą głupoty Żal mi tych ludzi co utracili swoje plony Wstyd za was zapłaćcie tym ludziom co przeszli klęskę a dopiero puzniej myślcie o imprezie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl