-5°C słabe opady śniegu

Jeden film przez dwa tygodnie

Społeczne, Jeden przez tygodnie - zdjęcie, fotografia

Dlaczego w biłgorajskim kinie nie można obejrzeć filmu w dniu premiery? Dlaczego nie ma możliwości wyboru filmów, tak jak jest to chociażby w Zamościu? Pytania te zadają mieszkańcy miasta. Temat został poruszony podczas obrad sesji Rady Miasta.

 

O funkcjonowaniu biłgorajskiego kina mówił radny Grzegorz Bedoński. Zwrócił on uwagę, że dany film grany jest przez kilka tygodni. To uniemożliwia korzystanie z kina w sposób swobodny. – Niedopuszczalna jest sytuacja, aby przez 2-3 tygodnie puszczano jeden seans. Zamyka to drogę do szeroko pojętej kultury i rozrywki dla potencjalnych klientów, podatników. Dobrze byłoby mieć alternatywę. Gusta są zróżnicowane. Okres dwóch-trzech tygodni to za długo, by był jeden seans – dodał. Zaznaczył, że sytuacja ta miała miejsce wielokrotnie. 

Jak podkreślił burmistrz Janusz Rosłan, sytuacja jest skomplikowana. Dystrybutor stawia konkretne warunki, które BCK musi spełnić, i nie akceptuje żadnych zmian. Jeśli chodzi o premiery, temat jest również skomplikowany. – Nie posiadamy kilku sal kinowych, a takie wymagania stawia dystrybutor. Filmy muszą być grane przez kilka tygodni w salach na wyłączność, kilka razy dziennie. To zablokowałoby funkcjonowanie biłgorajskiej placówki – wyjaśniał burmistrz. 

Wielokrotnie poruszany też był zakaz wnoszenia jedzenia i picia na salę biłgorajskiego kina wprowadzony na liczne prośby kinomanów. Niektórzy skarżyli się na hałas podczas seansów filmowych spowodowany szelestem opakowań i głośnym chrupaniem np. chipsów. Bywalcom kina przeszkadzały brudne, a nawet tłuste od przekąsek fotele. Nie było możliwości sprzątania między jednym seansem a drugim, ponieważ przerwa między nimi trwa tylko 30 minut. Zakaz musi być przestrzegany. Kupując bilet, akceptujemy regulamin kina, który zakazuje spożywania posiłków w sali kinowej.


Jeden film przez dwa tygodnie komentarze opinie

 • gość 2018-01-11 10:30:33

  DZIADOSTWO

 • Gość7 - niezalogowany 2018-01-12 12:31:30

  Śmiech na sali, inne kina maja 15 minutowy odstęp od seansów i dają rade posprzątać rozsypany popcorn czy chipsy.Niestety nasze kino nie stać na sprzątaczkę za to ludzi stać na popcorn czy czipsy i tak czy siak bedą wnosić je na salę kinowa.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 12:49:39

  Szybciej film w internecie człowiek obejrzy niż w zacofanym Biłgorajskim kinie..

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 12:53:58

  W każdym kinie można jeść i pić i tylko jak zwykle w Bilgoraju chore zasady byłam tam raz i nigdy więcej film trwał ok 2godz zabroniono nam wnieść nawet wodę obsługa masakra dlatego wolę jechać do Zamościa nie ma naburmuszonej obsługi i tam jakoś pomimo tego że można jeść i pić nie ma tłustych fotelu i śmieci chyba porostu bilgorajskie kino jest leniwe a sprzataczkom się nie chce wystarczyło by przejść między siedzeniami i zabrać ale i tak wątpię żeby robili aż taki syf ale cóż to Biłgoraj ....

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 14:06:04

  To po co jest to kino wgl?! Totalny szit :) Jeśli do kina tylko do Zamościa ☺

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 14:10:09

  Jestem w biłgorajskim kinie moze raz w roku, ciezko jest bywac tam czesciej jak np nie lubie gwiezdnych wojen a one leca codziennie przez caly miesiac. KOMEDIA

 • gość 2018-01-12 16:24:15

  po co było tak kosztowną renowację przeprowadzać skoro było wiadomo że najbardziej to zmienią się biura pracowników?

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 20:18:10

  Tym oto sposobem nic sie nie zmieniło i bilgorajanie nadal jeżdżą do kina w Zamościu Lublinie czy Rzeszowie a kino w dalszym ciagu jest główna atrakcja tylko i wyłącznie dla Burmistrza i Jego świty ....

 • Częsty gość - niezalogowany 2018-01-12 23:08:21

  Z tym zakazem spożywania napojów i posiłków całkowicie się zgadzam. Można przecież najeść i napić się w domu przed albo po seansie. W przeciągu tych 2 godzin jeszcze nikt z głodu ani pragnienia nie umarł - można wytrzymać.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 23:20:42

  Modernizując kino trzeba było wziąć pod uwagę wymogi dystrybutora żeby to kino funkcjonowało i przynosiło zyski, a nie modernizować żeby tylko było. Na samym początku mieliśmy możliwość oglądać premierowe seanse, ale jak szybko się zaczeły tak samo szybko wróciła sytuacja z przed remontu, aż przykro patrzeć i wstyd.

 • gość 2018-01-12 23:44:40

  Zakaz picia coli itd, a przy tym siorpania oraz żarcia chipsów i innych smakołyków to świetny pomysł. Inni powinni brać przykład, chcesz jeść chipsy to się nawpiepszaj wcześniej lub później ale daj człowieku innym obejrzeć film. Kino to nie fast food.

 • Janusz - niezalogowany 2018-01-13 15:14:49

  Tylko w bilgoraju taka komuna, wiekszosc dochodow w kinach przynosi sprzedarz popcornu itp, ale widocznie zarzadza tym typowy janusz

 • Marta - niezalogowany 2018-01-14 03:03:51

  Haha jedyne kino w Polsce chyba z zakazem wnoszenia jedzenia i picia! To jest niedorzeczne, wybraliśmy sie z mężem jak bylam w 6 mies. Ciąžy na ponad 2 godz. Film a tu mi Pan mowi ze nie moge nic wnieșć! Myslalam ze padne z pragnienia nie mówiąc ze mi dziecko krzyvmczako JESC!

 • Gość - niezalogowany 2018-01-15 13:26:17

  Tyle kasy, a 3D kiepskie.

 • gość B - niezalogowany 2018-01-15 22:52:33

  Ludzie, co wy z tym jedzeniem ? chcecie jeść to idźcie do pizzeri albo restauracji ewentualnie opychajcie się w domu. A do kina idzie się na film. Przeszkadza mi bardzo jak jestem np. w Rzeszowie w Heliosie i zewsząd słychać szeleszczenie, otwieranie, zamykanie czegos tam. Dlatego bardzo chetnie chodzę do kina w Biłgoraju.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl