7°C słabe opady deszczu

Ile gmina dokłada do zalewu?

Samorząd lokalny, gmina dokłada zalewu - zdjęcie, fotografia

Interesowało to jednego z biszczańskich radnych, który dopytywał o samofinansowanie się zbiornika Biszcza-Żary. Okazało się, że chociaż zalew "zarabia" na siebie, to i tak spora część funduszy pochodzi z gminnego budżetu.

Zbiornik wodny Biszcza-Żary oddany do użytku w 2008 roku jako zbiornik retencyjny stał się w ostatnich latach jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu biłgorajskiego i nie tylko. Włodarze gminy, budując zbiornik, mieli świadomość, że oprócz funkcji retencyjnej będzie on z powodzeniem spełniał także rolę rekreacyjną. Dlatego, sięgając po kolejne środki unijne, udało im się uzbroić teren przy zbiorniku w niezbędną infrastrukturę. Szybko pojawili się inwestorzy, którzy także zaczęli inwestować nad zalewem. Śmiało można stwierdzić, że zbiornik z całym otoczeniem jest już świetnym miejscem do wypoczynku.

Od 2013 roku funkcjonuje Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, który zarządza całym obiektem, dbając o ład, porządek, a także wykonując szereg prac związanych z poprawą infrastruktury wokół zalewu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W upalne weekendy przyjeżdżają do Biszczy tysiące ludzi. Turyści, wypoczywając, zostawiają tu swoje pieniądze. 

Po tylu latach inwestycji i nakładów chciałoby się w końcu zobaczyć i zyski. O takowe dopytywał radnyAdam Pisarczyk. – Po tylu latach inwestycji wydaje mi się, że zbiornik powinien się chociaż samofinansować – mówił radny. Odpowiedzi udzieliła skarbnik gminy Ewa Jednac. Mówiła, że wydatki samego zbiornika obecnie wynoszą 213 tys. zł. Około 50 tys. zł stanowią wpływy z dzierżaw. Wpływy za parkingi to 87 tys. zł. Zatem dochody wynoszą 135 tys. zł. Łatwo więc policzyć, że gmina musi dołożyć do zbiornika prawie 80 tys. zł. Jednak skarbniczka podkreśliła, że te kwoty mogą się jeszcze zmienić, ponieważ możliwe, że nie wszystkie dochody, chociażby wpłaty za dzierżawy, były wzięte do obecnego rozliczenia. 

Ile gmina dokłada do zalewu? komentarze opinie

 • gość 2017-10-11 09:19:56

  Tak tylko ze woda w tym zalewie powoli zaczyna przypominac cos do czego lepiej nie wchodzic. jest tak brudna zmieszana z ziemia błotem odpadami i czyms jeszcze ze strach nawet w niej nogi moczyc. Takze obawiam sie ze pomimo tylu chetnych niedługo zalew skoczy jak inne. moczyc sie beda w nim tylko najodwazniejsi, Pozostali jesli juz beda nad zalewem to tylko jako ogladacze,

 • Gość - niezalogowany 2017-10-11 17:19:31

  Fauny i flory. Myj się Ewelinka bo fauny ci przybędzie do flory.;)

 • jennifer smith - niezalogowany 2017-10-13 03:15:26

  Hey guys, How to get your ex lover back fast. Hey guys,I'm so excited my ex-husband is back after a breakup with the help of a real spell caster called Dr. klin I was going crazy when my husband breakup with me and left me for another woman!! All thanks to Dr. klin the best love spell caster online that helped me to bring back my husband today and restore happiness in my marriage.. I'm Sonia Williams by name i lives in England. My husband breakup with me and left me to be with another woman, and i wanted him back. I was so frustrated and i could not know what next to do again, I love my husband so much but he was cheating on me with another woman and this makes him break up with me so that he can be able to get married to the other lady and this lady i think use witchcraft on my husband to make him hate me and my kids and this was so critical and uncalled-for, I cry all day and night for God to send me a helper to get back my husband!! I was really upset and i needed help, so i searched for help online and I came across a website that suggested that Dr. klin can help get ex back fast. So, I felt I should give him a try. I contacted him and he told me what to do and i did it then he did a spell for me. 28 hours later, my husband really called me and told me that he miss me so much, Oh My God! i was so happy, and today i am happy with my man again and we are joyfully living together as one big family and i thank the powerful spell caster Dr. klin he is so powerful and i decided to share my story on the internet that Dr. klin spell caster is best spell caster online who i will always pray to live long to help his children in the time of trouble, if you are here and your lover is turning you down, or your husband moved to another woman, do not cry anymore, contact this powerful spell caster now. Here’s his contact: Email him at: klinspelltemple@gmail.com ,you can also call him or add him on Whats-app: +2347059014517 , his website:http://klinspelltemple@gmail.com .

 • gość 2017-10-13 07:50:27

  Dobrze ze jest ten zalew to sie w lecie wykapac mozna. Teraz problem troche bo woda zimna a w kranach jak wody nie bylo tak nie ma. W Biszczy praktycznie codziennie a zwlaszcza rano i wieczorem nie ma wody. Kto sie tym zajmuje? Czy juz naprawde nie ma kompetentnych ludzi? Mozna by tez mieszkancow poinformowac.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl