-5°C słabe opady śniegu

Hałas z głośników przeszkadzał mieszkańcom

Nasze interwencje, Hałas głośników przeszkadzał mieszkańcom - zdjęcie, fotografia

 
Mieszkańcy bloków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła mieli dość słuchania kilku Mszy św. dziennie oraz wszystkich nabożeństw pogrzebowych i ślubnych. Napisali pismo do proboszcza, aby wyłączył zewnętrzne głośniki przy kościele.

Mowa o mieszkańcach bloków znajdujących się przy ul. Kościuszki 25 i 27 w Józefowie. Zlokalizowane są one w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. Postanowili zwrócić się do proboszcza parafii Zenona Mrugały o wyciszenie głośników zewnętrznych. – Zwracamy się z prośbą o wyciszenie bądź przekierowanie głośników umieszczonych na zewnątrz kościoła. Są one bowiem skierowane bezpośrednio na blok. W pobliżu kościoła natężenie dźwiękowe jest znośne, ale przy blokach zwiększone wielokrotnie – twierdzą mieszkańcy. Dodają, że w efekcie słyszą w domach Msze codzienne, niedzielne, pogrzeby, śluby i inne uroczystości. 

Tematem zajęła się Rada Duszpastersko-Ekonomiczna parafii. W związku z licznymi protestami parafian dotyczącymi wyłączenia nagłośnienia kościoła odbyło się zebranie. – Ponieważ dotychczasowy system nagłośnienia nie sprawdził się, bo był uciążliwy dla mieszkańców okolicznych domów, postanowiono zmienić nagłośnienie w taki sposób, aby osobom przebywającym na placu przykościelnym umożliwić właściwe uczestnictwo w nabożeństwach czytamy w odpowiedzi Rady Duszpastersko-Ekonomicznej. 

Sprawa została pomyślnie załatwiona. Na prośbę mieszkańców głośniki zostały wyłączone.

Hałas z głośników przeszkadzał mieszkańcom komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-08-10 19:22:04

    U nas w Biłgoraju w puszczy jest to samo...można dostać nie powiem czego od tych dzwonów z kościoła za chwilę z cerkwi,są przerażające...budzą co rano,nie mnie bo pracuję jednak dzieci dostają nerwicy i za nic tłumaczenia. Ratunku!!!

  • Gość - niezalogowany 2017-08-10 19:56:53

    Jak ktos przychodzi do Pana Boga to w chodzi do kościoła a nie na piknik

  • uu - niezalogowany 2017-08-11 08:22:55

    Diabeł was wszystkich zje zobaczycie!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl