10°C mgła

Granat przeciwpiechotny w zalewie Bojary

Wczoraj dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o granacie wyjętym z zalewu Bojary. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Jak się okazało trzech chłopców podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom. Policjanci ewakuowali i zabezpieczyli teren zalewu. Po około dwóch godzinach granat został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.

Wczoraj około godziny 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu granatu na terenie zalewu miejskiego Bojary w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak się okazało trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom, ci z kolei powiadomili odpowiednie służby. Po przybyciu na miejsce policjanci Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to granat przeciwpiechotny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Natychmiast rozpoczęli ewakuację i zabezpieczyli teren. Utworzona została 400 metrowa strefa ochronna.

    W zabezpieczeniu oprócz policjantów udział brali strażacy OSP oraz ratownicy wodni z Biłgoraja. Po około dwóch godzinach na miejsce przybył patrol saperski z Niska, który potwierdził, że jest to uzbrojony granat bojowy o zasięgu rażenia w promieniu nawet do 200 metrów. Saperzy zabezpieczył niebezpieczny przedmiot.

PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy!

UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi powiadomić policję 997, straż pożarną 998 lub dzwonić na nr alarmowy 112

JK

Granat przeciwpiechotny w zalewie Bojary komentarze opinie

  • gość 2017-08-12 14:06:18

    Winning lottery,lotto spells,football betting Spell and winning of casino gambling Games Email him now: http://ultimatespellcast.com/index.html Hey Guys....I am so happy for the great work Dr. Trust did for me after i won 50,000.00 million dollars. I am so overwhelmed and grateful to you and the magic you have done that make me win millions of dollars in lottery. I would like to say,-Thank you. I was on the edge of losing my house and so many things around me, so I asked a spell from you, so that I will be able to save my house and come up with payment options. He help me with his magic spell and i win 50,000.000. {FIFTY MILLION DOLLARS} all thinks goes to Dr. Trust for what him has just done for me. Sure enough,-what I asked for. You have proven over and over again, that you are the best spell caster. Any body out there that is reading this my testimony,you have to hurry and get in touch with the spell cast,so that he can help you to win the lottery. Emai: Ultimatelotteryspell@yahoo.co.uk or Ultimatespellcast@gmail.com Check on his website: http://ultimatespellcast.com/index.html WhatApp or call him now: +2348156885231

  • gość 2017-08-19 20:35:57

    A kiedy będzie znów otwarty zalew, proszę o szybką odpowiedź

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl