14°C pochmurno z przejaśnieniami

Ekologiczna ofensywa w Szyszkowie

Najpierw zgłębiali wiedzę o odnawialnych źródłach energii, a potem nakręcili o tym film. Młodzież ze szkoły w Szyszkowie bierze udział w konkursie "Postaw na słońce".

Izabela Koguc, Małgorzata Dub, Jakub Bogdanowicz i Rafał Zabłotni z Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Szyszkowie tworzą drużynę, która bierze udział w konkursie "Postaw na słońce" organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska. 

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Jak podają organizatorzy, program upowszechniający wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii – jej pozyskiwania oraz praktycznego wykorzystania – został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. 

Do konkursu zgłosiła się młodzież z Szyszkowa, która nakręciła reportaż filmowy "Ekologiczna ofensywa – fotowoltaika". W filmie uczniowie szkoły próbowali wyjaśnić, co to jest fotowoltaika i jakie korzyści płyną z jej wykorzystania. W materiale nakręconym przez uczniów szkoły w Szyszkowie wypowiada się Daniel Kozłowski, który już posiada panele fotowoltaiczne. Mówił on, że poza względami finansowymi istotna jest także ochrona środowiska. W reportażu wypowiadał się także Michał Bzdyra, pracownik sklepu budowlanego. Na zakończenie filmu młodzież przygotowała piosenkę o... fotowoltaice!

 Praca konkursowa zespołu z Szyszkowa została dostrzeżona przez jury konkursu. Wśród 92 zespołów z całej Polski otrzymała ona trzecie miejsce w pierwszym etapie. Przed nagrodzonym zespołem kolejne zmagania w drugim etapie konkursu.

Ekologiczna ofensywa w Szyszkowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się