-7°C słabe opady śniegu

Drogowcy zimy nie zlikwidują

Aktualności, Drogowcy zlikwidują - zdjęcie, fotografia

Mogą jedynie złagodzić jej skutki – tak o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu mówią pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych. Do utrzymania mają 588 km dróg.

Zimowe utrzymanie dróg ma na celu zabezpieczenie sprawnego funkcjonowania komunikacji publicznej oraz umożliwienie bezpiecznego dojazdu do szkół i do pracy innymi środkami. – Zimowym utrzymaniem objęte jest łącznie ok. 588 km dróg i ulic powiatowych, w tym 68,7 km odcinków do posypywania mieszanką piaskowo-solną w celu likwidacji gołoledzi – informuje Maria Góralska, dyrektor Zarządu dróg Powiatowych w Biłgoraju. – Do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2017/2018 przygotowane zostały zapasy mieszanki piaskowo-solnej w ilości 3011 ton – dodaje.


 W bieżącym sezonie drogowcy dysponują sprzętem zewnętrznym zamówionym w trybie przetargowym oraz własnym. W obwodzie drogowym nr 1 w Biłgoraju będą pracować trzy pługopiaskarki, dwa pługi średnie boczne oraz ładowarka o pojemności łyżki od 3 do 3,5 metrów sześciennych. Sprzęt ten jest wynajęty od firm zewnętrznych. 
W obwodzie drogowym nr 2 w Tarnogrodzie w nadchodzącym sezonie do pracy wynajęto trzy pługopiaskarki, pług średni boczny i czołowy, dwie koparko-ładowarki oraz równiarkę. 
Natomiast w obwodzie nr 3 w Teodorówce ze skutkami zimy będą walczyć dwie pługopiaskarki, dwa średnie pługi czołowe, ładowarka, koparko-ładowarka i równiarka. W sumie na sezon zimowy wynajęto 20 sztuk tych maszyn.
ZDW w Biłgoraju posiada także własny sprzęt, który również wyjedzie na drogi, aby likwidować skutki zimy. Jest to osiem jednostek sprzętowych: w Biłgoraju – koparko-ładowarka OSTRÓWEK, koparko-ładowarka JCB, równiarka, pługopiaskarka IVECO, ciągnik z pługiem oraz ciągnik z piaskarką i pługiem, w Tarnogrodzie – koparko-ładowarka MIKRUS, a w Teodorówce – koparko-ładowarka OSTRÓWEK.
Dyżury pełnią pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju. Natomiast informację o sytuacji na drogach powiatowych w okresie zimowym uzyskać można w godzinach od 4.00 rano do 20.00 pod numerami telefonów:
miasto Biłgoraj, gminy Biłgoraj, Aleksandrów, Józefów, Tereszpol – 84 686 70 78 lub 84 686 70 79;
gminy Księżpol, Potok Górny, Biszcza, Obsza, Łukowa, Tarnogród – 84 689 82 51;
gminy Turobin, Goraj, Frampol – 84 685 70 31.

Drogowcy zimy nie zlikwidują komentarze opinie

  • gość 2017-12-06 08:18:14

    No no ciekawe na utrzymaniu maja prawie 600km a do sypania sola i piaskiem tylko 60km. Czyli jedna dziesiata czesc. A pozostałe kilometry to sie posypia same. przeciez teraz nie ma tyle sniegu i takiego sniegu jaki bywał dawniej. teraz mamy troszke sniegu błota . I jak to zamarznie na jezdni to nie ma ajzdy wiec lepiej usunac. Kazdy to powinien wiedziec. U mnie np w miescinie nic nie jezdzilo i rano ujezdzony snieg zamienił sie w slizgawke. Nie dało sie jezchac wcale. Ale co ja pisze. Kogo to. przeciez wszysko gra. Kilometry sie zgadzaja tony piasku i soli tez sie zgadzaja. kasy jak zwykle za mało a kierowcy no coz niech sami sie martwia.A co tam. Koniec roku idzie premie dadza wiec jakos da sie zyc.. prawda.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl