1°C bezchmurnie

Co przyniesie nam maj?

Felietony, przyniesie - zdjęcie, fotografia

Niby wiosna w pełni, niby powinniśmy się cieszyć z coraz ładniejszej aury, a jednak zmienna pogoda nas nie rozpieszcza. Raz jest wiatr, raz deszcz, raz cieplej, raz zimniej, a raz sypnie śniegiem. Kwiecień plecień... wspominamy wciąż aktualne przysłowie.

Koniec kwietnia tuż-tuż i wielu z nas czeka na długi majowy weekend. Maj, to słowo zawsze kojarzy mi się z kwitnącymi drzewami, z odurzającym zapachem czeremchy, ze śpiewem ptaków o świcie i z nadzieją. Bo to nadzieja, tak jak i maj, ma kolor zielony. Pozwala zamknąć oczy i marzyć, że jutro będzie lepszy dzień, że słońce będzie świecić i ogrzewać nas swoim ciepłem, że życie będzie przynosić nam dobre chwile.

A co maj ma zapisane w kalendarzu? Maj to miesiąc patriotyczny. Obchodzimy Święto Pracy (niektórzy mówią, że "komunistyczne"), Święto Flagi, Święto Konstytucji. To czas, kiedy wielu z nas wywiesza biało-czerwone flagi, bierze udział w uroczystościach patriotycznych, czy po prostu uświadamia sobie, że są dumnymi Polakami. Czy mamy powody do dumy? Myślę, że tak. Polska to piękny kraj. W ostatnich latach dzięki funduszom unijnym i przedsiębiorczości obywateli jeszcze bardziej wypiękniał. Gospodarka się rozwija, ludziom żyje się coraz lepiej, bezrobocie spada, a ogólny poziom życia wciąż rośnie. Czy to nie powód do dumy?

Co przyniesie nam maj? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl