1°C bezchmurnie

Chodzą po domach i kradną?

Samorząd lokalny, Chodzą domach kradną - zdjęcie, fotografia

Chodzą, żebrzą, chcą wejść tylko na chwilę, aby pokazać towar w promocyjnej cenie. Nam sprzedadzą go za przysłowiowe grosze. Ilu z nas dało się nabrać na taką "promocję"? Policja przestrzega przed domokrążcami, głównie narodowości romskiej, którzy w kilka chwil mogą nas pozbawić dobytku.

O tym, że dochodzi do takich sytuacji, mówił na jednym ze spotkań w Biszczy kierownik Posterunku Policji w Potoku Górnym asp. sztab. Mariusz Woziwoda. Policjant przestrzegał przed chodzącymi domokrążcami, głównie narodowości romskiej. Mówił, że terenie gminy dochodzi do różnych incydentów, między innymi kradzieży mienia. – Jeśli ktoś widział, czy chodzą z jakąś kartką, czy coś sprzedają, prosimy dzwonić – mówił mundurowy. Kierownik zwrócił uwagę, że tacy domokrążcy najczęściej są widziani we wtorki, kiedy jest cotygodniowy targ w Tarnogrodzie.  Przyjeżdżają, wysyłają w teren dzieci albo kobiety. Chodzą, żebrzą, a w międzyczasie okradają mieszkania  opisywał policjant.  Przestrzegam jeszcze przed zostawianiem kluczy pod wycieraczką, na parapecie, pod doniczką z kwiatkiem. Wszyscy tak robimy, a złodzieje doskonale o tym wiedzą  dodawał. 

O przypadkach kradzieży z udziałem osób narodowości romskiej słyszeliśmy już nie raz. Policja apeluje, aby zwracać szczególną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, aby nie bać się powiadomić stróżów prawa. Prawie każdego tygodnia policja na terenie całego kraju odnotowuje szereg włamań i kradzieży do domów lub mieszkań. Z związku z tym policja uczula mieszkańców naszego powiatu na wzmożenie uwagi i czujność sąsiedzką. Zwracajmy szczególną uwagę na obce osoby wchodzące na nasze posesje i oferujące do sprzedaży różnego rodzaju produkty lub usługi. Nie wpuszczajmy nieznanych nam osób do domów i mieszkań. Zmieńmy swoje nawyki. Nie chowajmy kluczy pod wycieraczką czy doniczką przed wejściem do domu. Nie zostawiajmy uchylonych okien na niższych piętrach budynków, jeśli planujemy wyjazd.

Pamiętajmy, że złodzieje bardzo często wcześniej obserwują swoje ofiary i doskonale znają ich przyzwyczajenia. Policjanci przestrzegają przed działaniem złodziei i oszustów. Ich pomysłowość nie zna granic. Tacy ludzie podszywają się pod pracowników rozmaitych instytucji i próbują okraść lub oszukać szczególnie osoby starsze i samotne. Dlatego też apelujemy szczególnie do tej grupy osób, by nie wpuszczały do mieszkań nieznajomych. Nie należy pochopnie i w pośpiechu podpisywać przedstawianych dokumentów czy przekazywać nieznajomym pieniędzy. Pamiętajmy, jeśli zauważymy obce osoby, które pod pretekstem oferowania usług lub towarów próbują wejść do naszego domu lub mieszkania samotnie mieszkającego sąsiada czy sąsiadki, nie czekajmy aż zostaną oszukani lub okradzeni, tylko dzwońmy na numery alarmowe 112 lub 997.

Chodzą po domach i kradną? komentarze opinie

  • gość 2017-12-05 08:48:39

    Na samo pojawienie się cyganów na wsi każdemu powinna się zapalić lampka kontrolna,bo z misja pokojową to oni raczej nie przyjechali.

  • gość 2017-12-05 10:59:16

    A to nie dyskryminacja czasem jest. Bo skoro rom to juz zaraz musi byc złodziej. Podejrzany typ moze ale czy od razu musi krasc.

  • gość 2017-12-05 15:43:47

    Od przodu budynku cię zagaduje jedna a od tyłu oknem wchodzi druga i plądruje. Moich dziadków tak okradli.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl