-7°C słabe opady śniegu

Budka z zapiekankami rozebrana

Społeczne, Budka zapiekankami rozebrana - zdjęcie, fotografia

Krajobraz wokół dworca PKS w Biłgoraju zmienia swoje oblicze. Niebawem powstanie tam parking z prawdziwego zdarzenia, a obecnie rozbierana jest budka z zapiekankami.

Słynny drewniany kiosk z zapiekankami przy dworcu PKS poszedł do rozbiórki. Powodem jest budowa parkingu. Historia budki z zapiekankami sięgała roku 1985. Była symbolem tego miejsca, a przed nią ustawiały się kolejki, aby spróbować biłgorajskich pyszności. Tradycyjna receptura niezmienna od lat i magia tego miejsca to sekret ich popularności. Niestety, obiektu nie udało się uchronić. Kiosk z gastronomią stał niemal na środku ciągu komunikacyjnego.

Nie oznacza to jednak, że zapiekanek nie będzie można kupić. Drugi punkt biłgorajskich zapiekanek Jana Pyznarskiego znajduje się kilka metrów dalej, w budynku dworca PKS. Jednak zawsze większe kolejki ustawiały się pod drewnianym kioskiem, mimo że w drugim punkcie produkowane są one według takiej samej receptury.

Remont parkingu przy ul. Pocztowej potrwa do lipca br. Przez kilka lat Urząd Miasta Biłgoraj próbował sprzedać ten plac. Bezskutecznie. Na terenie parkingu od czasu do czasu przeprowadzane było prowizoryczne utwardzanie terenu. To jednak niewiele pomagało. Wszechobecne doły, w deszczowe dni błoto, a w słoneczne kurz towarzyszyły kierowcom. Mimo tych niedogodności parking cieszył się dużą popularnością wśród kierowców.

 

W październiku został przekazany wykonawcy plac budowy zadania "Budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej". Wykonawcą zadania jest firma z  Korczowa. Inwestycja kosztować będzie 1 mln 183 tys. zł. W ramach inwestycji powstanie 130 miejsc postojowych. Parking ten jednak będzie płatny i przystosowany do elektronicznego systemu z terminalem wjazdowym i wyjazdowym. Zamontowanych zostanie 7 kamer o wysokiej rozdzielczości.  Dodatkowo zostanie przybudowana ul. Pocztowa. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie, kanalizacja, zieleń, mała architekta. 

Budka z zapiekankami rozebrana komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 08:29:24

  Geniusze zła najpierw zaprojektowano połowę miejsc przy kościuszki a teraz parking płatny :)

 • gość 2018-03-12 08:56:02

  Czytam komentarze pod różnymi wpisami na ten temat na fejsie i już bez przesady. Nie zachowujcie się jakby wam zburzyli dziedzictwo narodowe. TE SAME zapiekanki są obok i uwierzcie, że receptura jest identyczna, no chyba, że aż tak bardzo smak wam zmieniał ten klimat, zapuszczony parking, stare ławki i stara, ciasna buda. Dobrze, że ją zburzyli. W ogóle zastanawiające jest to, że tyle lat nikomu nie przeszkadzała, w przeciwieństwie do odnowionego sklepu z pieczywem obok kina, który podobno nie wpisywał się w architekturę miasta (były kiedyś o tym artykuły).

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 10:42:44

  Jak będzie płatny to i na zapiekanki nikt nie będzie jeździł a ze smakiem to lepsze były z kiosku bo obok smak nie ten pewnie coś z pieczeniem starszy sprzęt lepszy jeszcze nie unijny he he he

 • Gośćjacek - niezalogowany 2018-03-12 13:43:14

  Zniszczyli moje dziecinstwo

 • gość 2018-03-12 14:54:19

  Wszedzie dosłownie wszedzie za wszysko trzeba pąłcic. To czemu nie za parking. Jeden parking w miescie gdzie mozna zawsze sie zatrzymac . A teraz co jak zrobia płatny to bedzie swiecił pustkami. A na ulicach bedzie ciasno jak w ostatnich tygodniach jak nie mzona wjechac na niego. Co to za miasto. Mozna bylo go poprawic troche czy nawet jakis dywanik połozyc i by był. Ale nie jedz wsioku i płac a co. Tyrasz to i pare groszy masz. To oddaj nam . \ Teraz juz ciezko gdziekolwiek sie zatrzymac bo wszedzie auta stoja od rana. A co bedzie poxniej. JAk remontowali ul Kosciuszki to smiałem sie ze zamiast miejsc do parkowania kwietniki porobili i drzewek nasadzili. Zeby co?? No własnie zeby było lepiej. Ech żadko zagladam do tego miasteczka bo i nie mam po co chyba ze musze ale jest coraz gorzej. Inne miasteczka podobne jakos nie mysla o tym by zdzierac z ludzi kase. Zreszta parking juz był płatny tutaj. I skonczył sie po miesiacu czy dwóch. Teraz bedzie podobnie chyba ze zakaza parkowania wszedzie gdzie sie da. A co. Mozna mozna jak zabraknie klijentów to sie postawi zakaz postoju i bedzie pieknie. Tylko dla kogo? przeciez nie dla nas.

 • gość 2018-03-12 15:46:14

  Dobrze że tam nie jadała Krowiarka bo jak by się roztyła to plecami Łukaszka Tadzia by zniszczyła te bude.. Czemu dobrego smaku nie reklamują grube baby?

 • Gość - niezalogowany 2018-03-12 16:51:25

  I prawidłowo. Jeszcze te stare Budy po drugiej stronie dworca....posprzątać. i jakoś miasto będzie wyglądać.. pozdro

 • gość 2018-03-12 17:35:36

  Brawo odezwała się krowiarka a gdzie Ona była do tej pory

 • PiSior - niezalogowany 2018-03-12 20:10:19

  Gdzie tera znajde ten niepowtarzalny smak spalonego starego sera ktory pamieta jeszcze PRL.

 • Piotr N. - niezalogowany 2018-03-12 21:33:49

  To był pierwszy powiew "wielkiego świata "

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 07:10:55

  Te zapiekanki były zajebiste a teraz ich nie ma bo w tej budce było najlepiej je kupywać

 • Gość - niezalogowany 2018-03-13 09:13:31

  Obok nie są te same zapiekanki ponieważ pomijając przepalanie pieca to jest inny. Mimo iż jest to same pieczywo i składniki to zapiekanka delikatnie będzie inaczej smakowała bo jet najnormalniej inaczej upieczona

 • gośćyyy - niezalogowany 2018-03-13 19:05:28

  No i dobrze że nasz Drogi Burmistrz upiększa to miasto i pozbył się starych bud z czasów PRL

 • gość 2018-03-14 11:28:14

  Wszystko pięknie wszędzie się robi i ludziom się dogadza na wszystkie możliwe sposoby ,ale zawsze ten sam problem to kosztuje , samochód może kosztować nawet 50 tys i ludzie kupują i jeżdżą tak samo z paliwem ,ruch w Biłgoraju bardzo duży .kto mieszka przy ruchliwej ulicy ten wie. Jak trzeba zapłacić za parking to już jest duży problem, jak cię nie stać to zostaw samochód na peryferiach miasta i idź na spacer ,a dla mieszkańców proponuję przesiadkę na rowery,zdrowo, tanio i ekologicznie.Stare budy powinno się wyburzyć i skończyć z ty dziadostwem .Zapiekanki dobre i smaczne ,owszem , ale skoro można kupić obok ,jak to powiedział pewien pan .. no to cyk Walenty na bok sentymenty .

 • gość 2018-03-14 12:01:14

  Pozdrawiam i co nie spodobał się mój komentarz ,

 • Gość - niezalogowany 2018-03-16 12:44:39

  To jest skandal jak można było wyruszyć tą budkę te zapiekanki obok to nie to samo ☹

 • Gość - niezalogowany 2018-03-17 18:20:45

  Bardzo dobre zapiekanki są koło dworku modrzewiowego z pieczarkami warzywami z kurczakiem do wyboru a nie tylko z serem który ciągnie się jak guma i co w tym takiego dobrego

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl