-2°C całkowite zachmurzenie

Biszcza świętowała odzyskanie niepodległości

Świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości w Biszczy wpisało się już w tradycję tej gminy i każdego roku ma szczególnie uroczysty charakter. Tak też było dzisiaj. 

Delegacje wieńcowe i poczty sztandarowe zebrały się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, aby potem przemaszerować do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa i uczestniczyć we Mszy św., sprawowanej przez miejscowych duszpasterzy. 

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Legionistów, dokąd przeszli w pochodzie prowadzeni przez Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. 

Biszcza świętowała odzyskanie niepodległości komentarze opinie

  • gość 2017-11-13 20:46:55

    Tak tak w Biszczy to lubia takie spędy. Co rok ta sama szopka. Przemowienia kwiaty orkiestra marsze i wystarczy. Ale nie wiem mam wrazenie ze chodza na te spedy ci co musza. A ci co nie musza to nie chodza. I tych co musza z kazdym rokiem coraz mniej. Ale co tam. Impreza musi trwac. Takie zycie.

  • gość 2017-11-14 13:55:25

    Uczcić Święto Niepodległości, oddać hołd bohaterom należy! Jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Szkoda tylko, że formuła i program uroczystości tak na 11 listopada jak i 3-go maja jest dokładnie taka sama od bardzo wielu lat. Nie zachęca to do uczestnictwa a szczególnie ważne jest to dla młodzieży i dzieci. Babcie i dziadkowie i tak przyjdą na dodatkową w tygodniu Mszę Św. i obejrzą to samo pod pomnikiem.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl