-5°C słabe opady śniegu

Będzie przebudowa drogi

Infrastruktura drogowa, Będzie przebudowa drogi - zdjęcie, fotografia

Droga nr 835, która biegnie przez Korczów, Majdan Nowy, Płusy i Tarnogród, będzie wyremontowana. Chociaż na razie trwa kompletowanie dokumentacji projektowej, ta wiadomość i tak cieszy kierowców.

Sprawa remontu drogi wojewódzkiej nr 835 z Biłgoraja do granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego była jednym z tematów poruszanych podczas sesji Rady Gminy Księżpol. Pytanie dotyczące przebudowy tej drogi zadał radny Wiesław Skura z Majdanu Starego. Pytał on o jej przebieg i o lokalizację ronda. – Dużo się o tym mówi i pisze, więc proszę, aby radni się z tym zapoznali i mieli swój skromny udział – mówił. 
Na pytanie radnego odpowiedział wójt gminy. Wyjaśnił on, że z dokumentacją projektową można zapoznać się w siedzibie, na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie lub zaprosić przedstawiciela ZDW na obrady rady.
Wójt dodał, że w sprawie projektu drogi nr 835 od Biłgoraja do granicy województwa odbyły się już dwie narady techniczne. – Podczas pierwszej narady nie było mowy o chodnikach, o pasach skrętu w lewo w główne drogi powiatowe, nie do przyjęcia była sprawa łączenia Rogali z drogą wojewódzką, zablokowana była możliwość zjazdu w Majdanie Nowym od tartaku, zablokowana możliwość wjazdu w początek Płus za byłym sklepem GS-u. Nie było także metra ścieżki pieszo-rowerowej ani dróg serwisowych. Na moje prośby i uwagi odpowiedź była jasna: chyba że gmina sobie przejmie, sama sobie zrobi i sama będzie utrzymywać – tłumaczył Lech Rębacz. Wspomniał on, że o korzystny dla gminy przebieg planowanej drogi trzeba było zabiegać. – Różne działania były podejmowane, żeby był jeden standard dla gminy Biłgoraj, dla gminy Tarnogród i dla naszej gminy. Nie tylko ja w tej sprawie chodziłem. Na moją prośbę chodziło wiele osób – kontynuował.
Wójt dodał, że w międzyczasie odbyła się druga narada techniczna. W projekcie uwzględniono już ciąg pieszo-rowerowy od granicy z gminą Biłgoraj i w Księżpolu. Pas drogowy będzie poszerzony o ścieżkę pieszo-rowerową, pas ruchu także będzie szerszy, powstaną chodniki do przystanków i wiat przystankowych, rondo w Majdanie Nowym, będzie też korekta skrzyżowania z drogą do Łukowej i w Płusach. Dyrektor ZDW w Lublinie zapewnił, że będzie utrzymany jeden standard na całej długości remontowanego odcinka. – Mam dużą satysfakcję, że te działania okazały się skuteczne. Miały być różne standardy, ten najgorszy u nas. Teraz są zapowiedzi, że będzie obiektywnie – dodał wójt.

Będzie przebudowa drogi komentarze opinie

  • gość 2017-11-17 20:43:37

    Dlaczego nie możemy mieć standardu drogi jak na odcinku Biłgoraj - Wysokie??? Jeżeli ktoś często jeździ tą drogą to doskonale wie, że ruch na odcinku Biłgoraj - Tarnogród jest największy na drodze nr 835! Jeżeli nie będzie lewoskrętów to bedzie wielka porażka dla naszego bezpieczeństwa. Proszę o przemyślenie sprawy!

  • gość 2017-11-18 07:46:20

    Jesli juz cos robic to robic dobrze by za rok czy dwa znowu nie poprawiac. Remont drogi jak najbardziej. Poszerzenie tez droga dla rowerów i pieszych oki lewoskrety. O to jak marzenie ale byc powinny. Aha i jakas mała drózka jeszcze dla ciagników i innych rolniczych maszyn. Bo w okresie letnim sa prawdziwa plaga na tej drodze. Ronda no cóz ronda sa dobre . Ale droga rowerowa to z Biłgoraja do tarnogrodu powinna byc . Żeby jej nie dorabiac za dwa lata. Gdyby tak było byłoby pieknie/ A z iinnej beczki. Co z droga 863. Tez wojewódzka tez ruchliwa. I na dodatek juz w kawałkach. łatanie i poprawianie niczego nie załatwia. Ta 835 jeszcze jest w przyzwoitym stanie i wytrzyma jakis czas. Ale ta 863 za chwile nie bedzie nadawała sie do jezdzenia. W sumie to jazda nia przypomina jazde wozem drabiniastym. Juz jest niebezpieczna szczególnie zima. Ale co tam. Prawda. Wazniejsza jest ta Biłgoraj Tarnogród chociaz remontowana tzn kładli na niej nowy dywan kilka razy. A 863 no cóz jakby o niej zapomnieli. Nie zapominajjcie. Nie zapominajcie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl