-3°C całkowite zachmurzenie

Będzie 100 km nowych dróg w powiecie?

Infrastruktura drogowa, Będzie nowych dróg powiecie - zdjęcie, fotografia

Pod koniec stycznia Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił wielki drogowy program samorządowy. Jest to pomysł na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt zakłada budowę i remont po 100 km dróg w każdym powiecie województwa lubelskiego.

Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił we wtorek, 30 stycznia, wielki drogowy program samorządowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W specjalnej konferencji poświęconej programowi udział wzięli starostowie powiatów z naszego regionu. Projekt zakłada budowę i remont nawet 2 tysięcy kilometrów dróg w naszym województwie – po 100 km w każdym powiecie ziemskim. – Jako samorządowcy chcemy uczcić w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chodzi nam o połączenie sił samorządów przy wykorzystaniu dostępnych funduszy pomocowych i wybudowaniu w każdym powiecie 100 km dróg, które przez długie lata będą służyły mieszkańcom i znacząco poprawią bezpieczeństwo w naszym województwie. Wspólną pracą z powiatami i gminami jesteśmy w stanie zrealizować ten cel. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy w ramach projektu – mówił podczas konferencji prasowej Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

W ramach inicjatywy powstanie od 1600 km do 2000 km dróg wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Jak zapowiedzieli członkowie Zarządu, jeszcze w tym roku przy nowych lub wyremontowanych drogach stanie ponad 300 tablic informujących o tej inicjatywie. – Fundusze na realizację inwestycji drogowych pochodzić będą z zarządzanych przez Urząd Marszałkowski środków unijnych m.in. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Programu Polska Wschodnia oraz funduszy scaleniowych – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Ponadto Zarząd Województwa na ten cel przeznaczy środki pochodzące z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, z którego oprócz gmin będą mogły korzystać także samorządy powiatowe. Do programu zaliczać się będą także inwestycje realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, który jest instytucją podlegającą marszałkowi.

Jakie drogi w naszym powiecie będą zgłoszone do remontu? Tego jeszcze nie wiadomo. – Liczymy na współpracę z powiatami i gminami w zakresie wskazania, jakie drogi na ich terenie mogłyby zostać ujęte w tym działaniu – informuje rzeczniczka marszałka.

Będzie 100 km nowych dróg w powiecie? komentarze opinie

 • Gość111 - niezalogowany 2018-02-09 13:02:28

  Najlepiej drogę wojewódzka OSUCHY-JÓZEFÓW. Tam dziura na dziurze jest. Kto jechał to wie.

 • gość 2018-02-11 09:04:20

  Nie zapomnijcie o drodze 863. Ta slynna droga kazdego dnia niszczy podwozia samochodów . Kierowcy sie z tego nie ciesza ale sprzedawcy czesci do samochodów i mechanicy to juz i owszem. Prace maja zapewniona cały czas gdyz wystarczy pojezdzic ta droga kilka miesiecy i samochod nadaje sie do remontu albo na zlom. To , ze zagraża bezpieczenstwu uzytkowników to jest oczywiste . Ale na cóz nasi włodarze i politykierzy umia tylko otym wyimaginowanym bezpieczenstwie ładnie mówic. No i wprowadzac zakazy nakazy i kary. Ale jesli idzie o prawdziwe działania w tym kierunku to jakos tego nie widac.

 • gość 2018-02-11 17:32:46

  Łukowa - Józefów ,droga nie zaczyna się od Osuch,,, Osuchy są po środku ale faktycznie to tragedia jak sie jedzie to mało z kabiny nie wyrzuci ...

 • gość 2018-02-12 19:46:17

  300 tablic ...ile to będzie kosztować

 • propaganda - niezalogowany 2018-02-13 10:38:35

  nie ma ani programu, ani środków ,a ni naboru wniosków - a propaganda robi swoje na 100 km trzeba 50 milionów najmniej na jeden powiat, ktoś chyba w chmurach buja !!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl