-5°C słabe opady śniegu

Będą pieniądze na drogi

Infrastruktura drogowa, Będą pieniądze drogi - zdjęcie, fotografia

Samorządom z powiatu biłgorajskiego udało się pozyskać dofinansowanie na budowę dróg lokalnych. Dofinansowanie z budżetu państwa otrzymała gmina Tereszpol, Biszcza, Tarnogród i Frampol.


 Lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania została opublikowana pod koniec minionego roku. Środki pochodzą z  Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na ten rok w województwie lubelskim przeznaczono niemal 74 mln zł na dofinansowania wniosków. Połowę kosztów inwestycji pokrywa dany samorząd, a drugą połowę budżet państwa.

W gronie szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie znalazły się 4 gminy z powiatu biłgorajskiego.

Na 5. miejscu listy rankingowej znalazł się wniosek gm. Tereszpol. Przebudowa zostanie ul. Szkolna w Tereszpolu-Zaorendzie o długości 650 m. Koszt zadania to kwota 706 tys. 452 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 353tys. 226 zł. Dodatkowo powstania parkingu przy szkole, remizie OSP oraz przy stadionie sportowym;. Wybudowana zostanie  zatoka autobusowa przy szkole, powstanie chodnik prowadzący od szkoły do stadionu wraz ze zjazdami na drogi gminne.

Na 9. miejscu listy rankingowej znalazł się wniosek gm. Biszcza - przebudowa drogi na trasie Bukowina-Wola Kulońska. Wartość zadania to 2 mln 659 tys. zł. Dofinansowanie wyniosło połowę. Na 24. miejscu listy dofinansowanych wniosków jest inwestycja w Tarnogrodzie. Wartość zadania to 545 tys, 714 zł.  Natomiast gm. Frampol na przebudowę dróg gminnych -  ul. Łąkowej oraz ul. Polnej we Frampolu otrzyma ponad 492 tys. zł dofinansowania. Wartość inwestycji to 984 tys. 547 zł. 

Będą pieniądze na drogi komentarze opinie

  • gość 2018-01-21 18:11:15

    Skąd takie pieniądze Biszcza weźmie? Ta droga nie jest tyle warta. I taka niezbędna wg mnie. Może lepiej zbudować przecznicę do drogi Tarnogród-Kopki.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl