-7°C słabe opady śniegu

Autyzm, niepełnosprawność intelektualna – jak sobie z nimi radzić?

Kiedy: 2018-03-16 , godzina: 15:00 | Gdzie: Biłgoraj

Wydarzenia, Autyzm niepełnosprawność intelektualna sobie radzić - zdjęcie, fotografia

W najbliższy piątek, tj. 16 marca, w ramach dni otwartych Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju odbędzie się wykład nt. autyzmu oraz niepełnosprawności intelektualnej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15 w budynku szkoły. Poprowadzi je dr nauk med. Bożena Śpila, która na co dzień zajmuje się diagnozą i terapią autyzmu w ramach Poradni Przyklinicznej SPSK w Lublinie, współpracuje również z wieloma organizacjami w zakresie tematyki autyzmu i niepełnosprawności intelektualnej. Na piątkowy wykład zaprasza dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju Marzena Kopacz wraz z kadrą nauczycielską. – Wykład jest otwarty i bezpłatny, przyjść może każdy zainteresowany tematem – dodaje Marzena Kopacz, dyrektor ZSS.  

– Piątkowe spotkanie będzie zainicjowaniem grupy wsparcia "Razem łatwiej" dla rodziców niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły, ale nie tylko. Do grupy wsparcia zapraszamy również rodziców niepełnosprawnych uczniów oraz dzieci uczących się w innych placówkach czy  przedszkolach – mówi Lidia Młodowiec, koordynator grupy wsparcia, nauczyciel ZSS.  

 Udział w spotkaniach jest bezpłatny. W kwietniu planowane jest spotkanie z psychodietetykiem, w maju z ratownikiem medycznym, natomiast kolejne z innymi specjalistami. 
Grupa wsparcia prowadzona będzie w ramach projektu pt. "Sieciowanie na rzecz poprawy sytuacji osób ze schorzeniami psychicznymi w województwie lubelskim". Dofinansowany on jest ze środków Aktion Mensch e.V., natomiast realizowany w partnerstwie ze Związkiem Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. W ramach tego międzynarodowego projektu w województwie lubelskim powstanie 5 grup samopomocowych w tym jedna w Biłgoraju. 
 

Autyzm, niepełnosprawność intelektualna – jak sobie z nimi radzić? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl