1°C bezchmurnie

5 tysięcy zł dla hospicjum

Aktualności, tysięcy hospicjum - zdjęcie, fotografia

Przekazanie czeku oraz podziękowania i gratulacje – tak zakończył się konkurs "Decydujesz, pomagamy", w którym klienci sklepu Tesco mogli wybierać projekty społeczne.

21 960 głosów uzyskał pomysł Hospicjum Santa Galla, którego celem było umeblowanie pomieszczenia przeznaczonego dla wolontariuszy oraz rodzin pacjentów. Głosować na niego można było w sklepie Tesco w Biłgoraju poprzez wrzucenie żetonu do odpowiedniego pojemnika. Konkurował z nim projekt Grupy Nieformalnej Sitarska z Biłgoraja, który zdobył ponad 10 tysięcy głosów. Jego celem była budowa małego placu zabaw dla dzieci.
Konkurs "Decydujesz, pomagamy" został podsumowany 5 grudnia w Biłgoraju. W obecności kierownictwa i pracowników sklepu Tesco w Biłgoraju oraz przedstawicieli Hospicjum Santa Galla odbyło się uroczyste przekazanie czeku na 5 tysięcy złotych. – O programie dowiedzieliśmy się ze strony internetowej sklepu. Wspólnie stwierdziliśmy, że warto spróbować, gdyż te pieniądze chcieliśmy przeznaczyć na zagospodarowanie pokoju dla wolontariuszy i rodzin naszych podopiecznych. Będzie to miejsce, w którym osoby podejmujące rozmowę będą czuły swobodę i komfort psychiczny. Odpowiednie warunki mogą pomóc w zrozumieniu i zaakceptowaniu tego, co nieuniknione w życiu każdego człowieka – mówi Tomasz Ryń, menadżer Hospicjum. – Bardzo cieszymy się, że mieszkańcy i klienci sklepu Tesco w Biłgoraju, docenili naszą działalność – dodaje.


Hospicjum Santa Galla ma swoją siedzibę w Łabuńkach Pierwszych koło Zamościa. W Biłgoraju funkcjonuje jego oddział – hospicjum domowe stworzone dla pacjentów z terenu naszego miasta. W oddziale stacjonarnym jest 15 osób, natomiast w opiece domowej w Biłgoraju - 22 osoby. Podczas podsumowania konkursu dyrektor placówki ks. Michał Przybysz dziękował za pomoc. – Warto czynić dobro, gdyż to dobro wraca – mówił i kierował słowa uznania do dyrekcji i pracowników sklepu, gdyż pomysł, aby mieszkańcy mogli decydować o wspieraniu lokalnych inicjatyw, jest bardzo słuszny.
Za pomoc przy przeprowadzeniu konkursu wszystkim pracownikom sklepu dziękowała także kierownik biłgorajskiego supermarketu Tesco Teresa Waliłko. Zapraszała także do udziału w kolejnych edycjach programu. 
To już druga edycja programu "Decydujesz, pomagamy". W tym roku przystąpiło do niej aż 700 organizacji i grup nieformalnych, a liczba oddanych głosów przekroczyła 4 miliony! W programie kwotą 175 tysięcy złotych dofinansowano aż 145 pomysłów lokalnych inicjatyw.

5 tysięcy zł dla hospicjum komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na gazetabilgoraj.pl