- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Arteterapia przez fotografię”

- Reklama -

Projekt będzie realizowany w terminie luty – listopad 2017 roku. Jego uczestnicy to młodzież i dzieci niepełnosprawne intelektualnie i ich pełnosprawni rówieśnicy. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są Katarzyna Krasa i Ewa Rzeźnik.

Celem projektu jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozpoznawaniu i rozwijaniu ich pasji, zainteresowań oraz talentów. Chcemy nauczyć dzieci niepełnosprawne pokonywać własne słabości i ograniczenia. Projekt odpowiada na najważniejsze potrzeby naszych uczniów – umiejętność odnalezienia się w rzeczywistości poprzez świadome planowanie czasu wolnego, kształtowanie pewności siebie, zwiększenie samooceny, uczestniczenie w życiu kulturalnym na równi z osobami pełnosprawnymi. Projekt będzie realizowany poprzez szereg działań: prowadzenie szkolnego koła fotograficznego „Światłoczuli”, naukę obsługi i wykonywania zdjęć lustrzanką cyfrową, wycieczkę i plenery fotograficzne, spotkanie z fotografem Michałem Sobaszkiem, zorganizowanie powiatowego konkursu fotograficznego, wernisaż pokonkursowy prac oraz wernisaż zdjęć wykonanych podczas trwania projektu.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Fotografia jest dziedziną sztuki, która w pełny sposób umożliwia osobom niepełnosprawnym wyrażanie siebie. Środek przekazu, jakim jest aparat fotograficzny, pozwala na pokazywanie tego, jak widzę otaczający świat, co jest dla mnie piękne, co mnie ciekawi, czy też czym chciałbym podzielić się z innymi. Zainteresowanie fotografią może przynosić wymierne korzyści w życiu osób niepełnosprawnych, uczy koncentracji uwagi, ponieważ każe skupić się na otoczeniu, by wyłapać z niego to, co chcemy utrwalić na zdjęciu. Często wymaga umiejętności współpracy, jeśli fotografujemy ludzi. Ponadto sukces, jakim jest oglądanie zrobionych przez siebie fotografii, daje poczucie pewności siebie i radości. – Cieszymy się, że nasz projekt został doceniony. Ponieważ poprzez nowatorskie metody pracy pomoże dzieciom i młodzieży odnaleźć swój potencjał i odważnie go rozwijać. Fotografia jako arteterapia to jest to! – mówi Ewa Rzeźnik. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.