- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Arcykomedia „Ożenek” wg Mikołaja Gogola powraca na scenę BCK

Po przeszło trzech latach od premiery, z niewielkimi zmianami w obsadzie na scenę Biłgorajskiego Centrum Kultury powraca popularna i lubiana przez biłgorajską publiczność arcyzabawna komedia „Ożenek” wg Mikołaja Gogola w reżyserii i inscenizacji Stefana Szmidta. Spektakl będzie można obejrzeć 22 i 23 kwietnia o godz. 20.00, bilet 15 zł, rez. www.bck.lbl.pl.

W roli neurotycznego, niezdecydowanego, starego kawalera – radcy dworu, a zarazem głównego bohatera – Podkolesina zobaczymy Andrzeja Mazurka. Ów Podkolesin – wieczny malkontent – staje przed dylematem życia u boku kobiety oraz obawą przed nieznanym w małżeństwie. Po wielu perypetiach w finale sztuki porywa się na nieobliczalny krok.

Jego sceniczna partnerka to znana z wielu znakomitych ról (Dulska „Moralność pani D…”, Krzyżanowska „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, Bronka „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”) Maria Działo, która w „Ożenku” wciela się w rolę Agafii Tichonownej – podstarzałej narzeczonej, która w odpowiednim zamążpójściu dostrzega szansę na lepsze życie.

- Reklama -

O jej rękę oprócz Podkolesina ubiegają się zalotnicy różnej maści. Zarówno styl bycia, jak i język, którym się posługują, znakomicie określa ich charaktery.

Mistrzowsko dobrana obsada sztuki, w której pojawiają się aktorzy – amatorzy z Biłgoraja i okolic, gwarantuje świetną zabawę od pierwszej do ostatniej sceny.

Premiera „Ożenku” w 2013 r. zainaugurowała działalność Sceny Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury – projektu, który powstał z inicjatywy Stefana Szmidta i jest próbą odrodzenia kilkudziesięcioletniej a zanikającej tradycji amatorskiego teatru Ziemi Biłgorajskiej. Od 2013 r. na deskach BCK mogliśmy obejrzeć jeszcze dwa inne przedstawienia przygotowane przez Scenę Amatora BCK „Damy i Huzary” A. Fredry i ” Moralność pani D…” wg Wł. Kłaczyńskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.