- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Apelujemy o ostrożną jazdę!

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Obecna aura sprawia, że na drodze jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Bądźmy widoczni i nośmy odblaski, które zwiększą nasze bezpieczeństwo na drodze.

Obecna pogoda nie sprzyja dobrym warunkom na drodze, źle wpływa również na nasze samopoczucie. Deszcz i ochłodzenie spowodowały, że na drogach panują trudne warunki, jezdnie są mokre i śliskie. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Pamiętajmy, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozsądek za kierownicą.

W okresie jesienno-zimowym dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność.

- Reklama -

Policjanci biłgorajskiej komendy apelują zarówno do pieszych, jak również do miłośników przemieszczania się na dwóch kołach o zakładanie elementów odblaskowych. Ważne jest, aby stosować je nie tylko tam, gdzie nakazują to przepisy, ale zawsze, gdy widoczność jest ograniczona i kierowcy mogą mieć problem z dostrzeżeniem nas odpowiednio wcześnie. Każdy powinien wiedzieć, że korzystanie z „odblasków” to gwarancja bycia widocznym i bezpiecznym na drodze.

 

młodszy aspirant Joanna Klimek

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. John mówi

    Przekroczenie predkosci o 30km zatrzymac prawo jazdy na miesiac a przy recydywie to jak ustawodawca uwaza ale policja musi uruchomic ta lawine zmian by na drodze bylo bezpieczniej.Powinno byc mniej punktow na zatrzymanie uprawnien i karne punkty powinny byc kasowane po trzech latach a nie jak teraz po roku.Opony i felgi maja byc rozmiarowo jak w ksiazce pisze zero podbijania osiagow sinika bo o hamulcach juz nikt nie mysli.Mode jesienna zimowa mozna wyposazyc w dyskretne elementy odblaskowe to nie jest obciach.Ja mam szacunek do policji i licze na wzajemnosc wszystkim zalezy na bezpieczenstwie na drodze.Kiedys na podobne sugestie z mej strony pan policjant odeslal mnie do sejmu i to jest ok.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.