Usługi krawieckie

- Reklama -

Apelują o budowę schroniska dla zwierząt

Powracający jak bumerang problem bezpańskich psów rozwiązałoby schronisko dla bezdomnych zwierząt. Były plany, aby było budowana na obrzeżach Biłgoraja. Niestety spełzły na niczym. Obecnie o jego budowę zabiegają mieszkańcy gminy Biłgoraj.

- Reklama -

Na portalu społecznościowym Facebook powstał profil zrzeszający osoby walczące o budowę schroniska na terenie gminy Biłgoraj.  Strona powstała by pomóc w utworzeniu schroniska dla bezdomnych zwierząt w Biłgoraju. Jest to miejsce, które powinno powstać już dawno – twierdzą.
Do władz gminy i miasta Biłgoraj wystosowali pismo. Oto jego treść.”Piszę w imieniu mieszkańców gminy Biłgoraj i okolic. Coraz częściej spotykamy się z okrucieństwem ludzi wobec zwierząt i obserwujemy masowe porzucanie ich w lasach, po podwórkach sąsiadów, a w skrajnych przypadkach nawet ich mordowanie. Ludzie w akcie pojawienia się szczeniaków lub kociąt, obarczeni ogromną odpowiedzialnością, próbują się ich pozbyć.

Mimo wszystko, to nie jedyny problem. W naszej okolicy możemy zaobserwować setki bezpańskich psiaków i kotów. Niektóre z nich są skrajnie wygłodzone, chore, zarobaczone i kulawe. Ból w oczach tych zwierząt jest nie do opisania. Jednak taka ilość błąkających się żywych zwierząt stwarza zagrożenie dla kierowców. Przestraszone stworzenie w każdej chwili może wybiec na ulice, co doprowadzić może do tragedii zarówno względem zwierzęcia, jak i człowieka. Ponadto jeśli dojdzie do potrącenia psa czy kota, po zgłoszeniu takiego incydentu, jeśli pies okazuje się bezpański, lekarz weterynarii ma związane ręce zarówno w przypadku często kosztownej diagnostyki, opierającej się głównie na badaniach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu medycznego jak i w przypadku dalszego postępowania z psem, którego nie ma gdzie przekazać celem dalszej rekonwalescencji i ewentualnej adopcji.

Zwierzęta z naszej okolicy potrzebują swojego lokum. Domek dla kotów w Biłgoraju został spalony, z powodu problematyczności dla sąsiadów. Z perspektywy tych wszystkich sytuacji my mieszkańcy widzimy jedno rozwiązanie- stworzenie schroniska dla zwierząt. Fundusze oraz miejsce nie stanowią bariery, której nie da się przejść. Oczywiście liczymy na pomoc ze strony Urzędu Miasta, ale również dostrzegamy rozwiązanie w przeprowadzeniu różnorakich zbiórek pieniędzy (czy też eventów) jak i artykułów niezbędnych tzn: karmy, smycze, zabawki, koce. W naszym małym miasteczku jest bardzo wielu chętnych wolontariuszy, którzy chętnie zaangażują się całym sercem. Zwierzęta to nie są istoty bez serca, sam fakt istnienia powiedzenia „Pies najlepszym przyjacielem człowieka” nakłania nas do działania, więc ratujmy naszych przyjaciół!! Stwórzmy schronisko, które będzie w stanie dać choć trochę ciepła. Zwierzęta będą do nas trafiać z nadzieja na znalezienie prawdziwego domu.

Bardzo proszę o pomoc i wsparcie naszej akcji, w tych trudnych czasach, kiedy zwierzęta mają często, więcej ludzkich odruchów niż człowiek, który z kolei zaczyna zachowywać się jak zwierzę, bez serca, sumienia. Jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wiele. Budowanie dróg, boisk dla dzieci, chodników w okolicznych wsiach to nie wszystko co możemy zrobić. Nie zapominajmy o czworonożnych przyjaciołach.”

Przypomnijmy, że kilka lat temu władze miasta Biłgoraj miały plan, aby wybudować schronisko dla bezdomnych zwierząt. Ten pomysł jednak nie spotkał się z aprobatą mieszkańców, wokół których ośrodek miałby powstać. Wówczas zawiązał się Komitet Protestacyjny, który zebrał kilkaset podpisów, które wyrażały sprzeciw dotyczący planowanej lokalizacji schroniska przy ul. Motorowej w Biłgoraju. Mieszkańcy domagali się zmiany decyzji burmistrza. Inwestycja do tej pory nie powstała, a problem bezpańskich psów występuje.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. rafał mówi

  problem już się rozwiązuje sam powstaje coraz więcej lokali z kebabami 🙂

 2. Marysia mówi

  Po raz kolejny kłamstwo władz miasta.
  Najpierw Pan Burmistrz mówił o schronisku dla wszystkich zwierząt . Po protestach mieszkańców urząd miasta wydał oświadczenie o schronisku wyłącznie dla bezdomnych kotów w kontenerach specjalnie dla tego przeznaczonych.
  Dziś związani z urzędem miasta obrońcy zwierząt twierdzą zgodnie ze bedzie to schronisko dla wszystkich zwierząt.

  Na potrzeby kampanii wyborczej można nawet skłamać …

 3. Kas mówi

  To cholery nie wyrzucajcie zwierząt

 4. Nicnieznaczy mówi

  Obrzeża?! Tam gdzie chcecie schronisko mieszkają ludzie z dziećmi nie wiedzie jak będzie głosno mieszkać obok

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.