- Reklama -

- Reklama -

Anioły dzieci z MDK

Nagroda, dwa wyróżnienia i cztery kwalifikacje do wystawy to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „MÓJ ANIOŁ”, który odbywa się w Krasnymstawie.

Uczestnicy zajęć plastycznych z pracowni Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami IX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój Anioł”. Imprezę pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego organizuje Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie.

Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci młodzieży. Na tegoroczny konkurs nadesłano 686 prac plastycznych z 94 placówek z terenu województwa lubelskiego. Jury oceniało prace w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród podopiecznych Anny Świcy najwyżej oceniona została praca autorstwa Leny Drozdowskiej. Lenka ma siedem lat i za swoją pracę otrzymała nagrodę w kategorii wiekowej od 7 do 10 lat.

W najmłodszej kategorii wiekowej dzieci uczęszczających do przedszkoli wyróżniona została praca sześcioletniej Kamilki Czop, a w kategorii klas V-VIII (11-15 lat) wyróżniono Stasia Pindora (lat 11). Kwalifikacje do wystawy zdobyły prace: Tosi Kryń (lat 5), Julianny Sołtys (lat 7), Lilianny Obszyńskiej (lat 8) i Julii Łuszczak (lat 10).

- Reklama -

Prace są odbiciem osobistych emocji i doświadczeń każdego małego artysty. Dzieci, wykorzystując różnorodne techniki – pastele olejne i suche, farby akrylowe, rysunek flamastrem oraz monotypię, pokazują w pracach swoje skojarzenia związane z postaciami aniołów. Widzimy więc anioła strzegącego dzieci grające w piłkę, anioły towarzyszące im podczas spacerów, a nawet uskrzydlone postaci rodziców, którzy stają się aniołami dla swoich dzieci. Spoglądamy także na uśmiechnięte, beztroskie portrety tych nieziemskich istot.

Organizatorzy konkursu informują, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu. Wszystkie przygotowane dla laureatów dyplomy, nagrody i wyróżnienia, a także podziękowania dla nauczycieli i opiekunów zostaną przekazane pocztą.

W najbliższym czasie na stronie internetowej MDK w Krasnymstawie pojawi się wirtualna wystawa prac plastycznych laureatów konkursu oraz prace literackie nagrodzone i wyróżnione w konkursie.

My już dziś zapraszamy do podziwiania przepięknych obrazków naszych wychowanków na stronie www.mdk.lbl.pl. i na naszym Facebooku.

Anna M. Świca

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.