Mulawa góra do 05.04.2024

- Reklama -

- Reklama -

Anielska pasja… czyli moje hobby

Od 3 czerwca do 31 sierpnia br. w józefowskiej bibliotece odbędzie się wystawa aniołków ze zbiorów AMELII TRACZ, w ramach projektu "Roztoczańskie anioły kochają książki".

- Reklama -

Anielska pasja Amelii Tracz trwa od dziesięciu lat. Jej kolekcja aniołów liczy już 108 i ciągle się powiększa. Amelia Tracz jest uczennicą Gimnazjum w Majdanie Nepryskim.

Pierwszego anioła otrzymała od swojej cioci, siostry zakonnej, gdy była u niej w odwiedzinach. Kolejne trafiały do niej z różnych okazji: urodzin, imienin, jako prezenty świąteczne. Często obdarowywana jest bez okazji. Koleżanki, koledzy, rodzina wiedzą o jej pasji i przywożą jej kolejne anioły. Anioły wykonane są z ceramiki, gipsu, modeliny, drewna, materiału. Są też anioły wykonane ze szkła, witrażowe, woskowe, z marcepanu i zrobione na szydełku, a także w kształcie filiżanki, świeczki czy szkatułki. Ich pochodzenie jest różne. Niektóre zostały zakupione w Warszawie, Częstochowie, Łagiewnikach, Przemyślu, Lublinie, jest też anioł ze Stanów Zjednoczonych i z Belgii. Każdy z nich jest inny. Są anioły siedzące, fruwające, śpiewające, grające na instrumentach, modlące się.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Każdego anioła w swojej kolekcji Amelka potrafi określić. Ma anioły spokoju, przyjaźni, cierpliwości, roztropności, milczenia, dobrego snu, dobroci, śmiechu oraz szacunku. Anioły to jej prawdziwa pasja. Zbiera je, bo przynoszą spokój i poczucie bezpieczeństwa. Poza tym w aniołach można odnaleźć cechy takie jak cierpliwość, dobroć, uśmiech, które powinny być bliskie każdemu człowiekowi na co dzień. W kolekcjonowaniu piękne jest też to, że zbiór powstaje powoli i żmudnie. Dopiero z czasem robi się coraz bardziej imponujący.

W życiu jest to, by posiadać pasję. Pasja niesie wiele radości. Kolekcja aniołów to nie jedyna pasja Amelki. Od paru lat uczy się grać na gitarze, zaczęła też jeździć konno, bardzo lubi czytać książki.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Anioł, byt duchowy w wielu religiach, służy i na różne sposoby wypełnia zamysły Boga. Wyraz anioł przeniknął do polszczyzny z języka czeskiego, który zawdzięcza go misji Cyryla i Metodego. Pierwotnie pochodzi on od greckiego słowa ἄγγελος (ángelos, według wymowy bizantyjskiej ánhielos), oznaczającego oryginalnie „posłaniec”. W biblijnym Starym Testamencie analogiczne byty duchowe są nazywane w języku hebrajskim מלאך ,mal`ach – co również znaczy „posłaniec”. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zarówno gr. angelos jak i hebr. mal`ach oznaczają posłańca w ogóle, bez przesądzania o jego ludzkiej bądź duchowej naturze (por. Malachiasz). Różnica na poziomie językowym pojawia się dopiero w łacińskim tłumaczeniu Biblii: gdy mal`ach bądź angelos ma oznaczać posła ludzkiego, tłumacz używa słowa nuntius lub legatus – gdy zaś ma oznaczać posłańca boskiego, pojawia się słowo angelus, będące oczywiście zlatynizowaną formą gr. angelos.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.