- Reklama -

Angelika Mach na Igrzyskach Olimpijskich

Była zawodniczka klubu sportowego LSK ZNICZ Biłgoraj oraz absolwentka ZSBiO w Biłgoraju o godzinie 23 weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jest to kolejna osoba, która weźmie udział w olimpiadzie i była wychowankiem klubu sportowego LKS ZNICZ Biłgoraj.

Angelika Mach jest polską lekkoatletką, biegaczką długodystansową pochodzącą z terenu powiatu biłgorajskiego. Jest również absolwentką Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz wychowanką klubu sportowego LKS ZNICZ Biłgoraj. Już o godzinie 23 czasu polskiego Angelika wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w kategorii lekkoatletycznej maratonu kobiet.

– O północy polskiego czasu wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Maratonie. Trzymajcie mocno kciuki! – pisze Angelika Mach na Facebooku.

Angelika jest dwukrotną brązową medalistką mistrzostw świata w biegach górskich w kategorii juniorek: indywidualnie oraz w drużynie, medalistką mistrzostw Polski kadetów, juniorów oraz młodzieżowców na różnych dystansach, oraz trzykrotną medalistką mistrzostw Polski seniorów w biegu na 10 000 metrów (w latach 2015-2017).

- Reklama -

– Przez ostatni rok bardzo ciężko trenowałam. Wszystkie treningi i ostatnie zawody wskazywały, że jestem w życiowej dyspozycji, więc przeczuwałam, że mogę się dostać na igrzyska, chociaż wiadomo, że trzeba jeszcze trochę szczęścia – mówi Angelika Mach.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.