AGD

- Reklama -

- Reklama -

Andrzejki seniorów

28 listopada Kluby Seniora z gminy Księżpol zorganizowały wspólną zabawę andrzejkową. Seniorzy z całej gminy spotkali się w świetlicy wiejskiej w Zaniach, aby wspólnie świętować, bawić się, wspominać dawne czasy i po prostu razem spędzić czas.

- Reklama -

 Przybyłych na spotkanie powitał wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, który życzył wszystkim seniorom dobrego zdrowia i długich lat życia. Następnie o pochodzeniu święta i najpopularniejszych zwyczajach związanych z tym dniem mówiła bibliotekarka z Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Majdanie Starym Danuta Kowal. Uczestnicy spotkania wspominali tradycje związane z andrzejkami, wróżby i przepowiednie, poznali także znaczenia swoich imion.
W spotkaniu uczestniczyło blisko osiemdziesiąt osób, wśród nich panie i panowie z Zespołu „Wólczanka” z Wólki Biskiej, którzy śpiewali i przygrywali do tańca.
Spotkanie miało uroczysty charakter za sprawą siódmej rocznicy działalności Klubu Seniora „Jabłoń”. Tort i wspólne śpiewanie „Sto lat” integrowały członków klubu i gości.

- Reklama -

– Dziękujemy, że jesteście z nami i życzymy kolejnych jubileuszy! – członkom Klubu Seniora „Jabłoń” w Księżpolu życzyli pracownicy i dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, przy którym działa klub.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.