Ważne zwycięstwo Łady

W ramach 19. kolejki lubelskiej IV ligi piłkarze Łady 1945 Biłgoraj pokonali Polesie Kock 3:1. Mecz odbył się w niedzielę 7 kwietnia na stadionie OSiR w Biłgoraj.

Kolejny ważny mecz w perspektywie utrzymania w lubelskiej IV lidze mają za sobą piłkarze Łady 1945 Biłgoraj. Podopieczni Bartłomieja Kowalika tym razem zagrali u siebie z przedostatnim w tabeli Polesiem Kock. Rywale Łady w tym sezonie jeszcze nie przegrali, remisując na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski oraz Górnikiem II Łęczna.

Niedzielny mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom. Gospodarze stworzyli sobie dużo dobrych sytuacji do zdobycia bramki a trzy z nich wykorzystali. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Wynik otworzył Przemysław Krzyszycha, który dobił strzał Arkadiusza Czoka obroniony przez bramkarza gości. Na 2:0 podwyższył Michał Skubis, który popisał się indywidualną akcją, kończąc ją celnym strzałem tuż przy słupku.

W 81. minucie zrobiło się jednak nerwowo. Gola kontaktowego strzelił wówczas Grzegorz Misiarz. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Pięć minut później Przemysław Krzyszycha celnie przymierzył z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. W końcowych minutach goście mogli zdobyć swoją drugą bramkę w tym meczu. Jeden z zawodników Polesia wychodził sam na bramkarza, ale sytuację faulem uratował Dariusz Kuliński, za co ujrzał czerwoną kartkę. Efekt rzut wolny, ale na szczęście niewykorzystany przez gości.

Kolejny mecz Łada zagra na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola.

Łada 1945 Biłgoraj – Polesie Kock 3:1 (0:0)

Bramki: Krzyszycha 47, 86, Skubis 57 – Misiarz 81

Łada: Szawara – Raduj, Chmura, Kuliński, Myszak, Krzyszycha, Birut (90 Larwa), Nawrocki (70 Nestarenko), Dorosz, Czok (77 Paćkowski), Skubis (90 Hanas)