Wakacje z szachami

XX Jubileuszowy Maraton Szachowy z udziałem najmłodszych szachistów odbył się w dniach 21.-06- 30.08, wypełniając całkowicie jego uczestnikom czas wakacyjnej kanikuły. Frekwencja nie była najwyższa, bo część dzieci, które pobierają lekcje w Dziecięcej Szkółce szachowej Biłgorajskiego Centrum Kultury wybrała inną formę wypoczynku.

Rozgrywki były prowadzone w kategorii open systemem każdy z każdym i tempem 10 minut dla zawodnika. W skład imprezy wchodziło 10 odrębnych turniejów- etapów, z których 6 najlepszych  rezultatów liczyło się do końcowej klasyfikacji. Zwyciężył Jakub Rutkowski ze 100 – procentowym dorobkiem 180 pkt. (!). Przed swoja siostrą Julią- 170 pkt. i Michałem Sudołem- 149pkt. Kolejne miejsca zajęli: Jakub Furmanek- 147, Wojciech Papierz- 144, Katarzyna Sudoł- 135 i Szymon Papierz- 121,5 pkt. Tydzień temu odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy połączone z wręczeniem pucharów i upominków w postaci książek szachowych oraz pamiątkowych dyplomów. Wręczał je sekretarz miasta Bogdan Kowalik.  W ocenie rodziców dzieci uczestniczących w spotkaniu, zarówno szkółka jak i takie rozgrywki, w zupełności spełniają ich oczekiwania.

Padały nawet propozycje prowadzenia zajęć  w mniejszych kilkuosobowych grupach. Istnieje pogląd, nie tylko u nas, co do tego, że szachy są doskonałą alternatywa wobec uzależnień, np. od gier komputerowych lub podobnych zagrożeń patologicznych. Jest to całkowicie zbieżne z założeniami naszej sekcji szachowej i dziecięcej szkółki szachowej. Nasza działalność, zapoczątkowana przed dwudziestu laty, polegaj aa głownie na organizowaniu corocznych turniejów lokalnych i ogólnopolskich cały czas miała i ma na celu podnoszenie poziomu gry miejscowych szachistów. Chodzi o to, aby nasi wychowankowie lepiej i godniej reprezentowali BCK i nasze miasto w turniejach organizowane przez pobliskie ośrodki szachowe Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Kończąc zapraszam serdecznie wszystkich chętnych do udziału w XXIV Mamoriale Aleksandra Bełżka, który odbędzie się 7 października w galerii BCK. Prosimy o zgłoszenia do 4 października do godz. 18.00 na adres rychpro@poczta.onet.pl lub tel. 508 378 625 oraz potwierdzenie udziału w dniu zawodów w godz. 9.00- 9.45

 

 

 

Albin Jaworski

Comments (0)
Add Comment