- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Urzędnicy wyborczy wybrani

- Reklama -

Już jesienią wybory samorządowe. Znamy nazwiska urzędników wyborczych. To oni będą koordynować wybory.

Zadania urzędnika wyborczego określa Kodek wyborczy. Do jego głównych zadań należy zapewnienie sprawnego funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych. Jego zdaniem będzie m.in. tworzenie i aktualizowanie systemu szkoleń dla członków obwodowych komisji wyborczych, organizowanie i prowadzenie szkoleń dla członków obwodowych komisji wyborczych. Urzędnik taki będzie miał również za zadanie dostarczyć karty do głosowania komisjom wyborczym oraz sprawować nadzór nad warunkami pracy komisji.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Urzędnikiem wyborczym w mieście Biłgoraj została Marta Szmołda. Renata Dziduch w Aleksandrowe, Adam Kita w Biłgoraju, Agnieszka Łagowska-Borek w Biszczy, Edyta Dubiel we Frampolu, Edyta Miksza w Goraju, Ewelina Król-Korga w Józefowie, Zbigniew Bielak w Księżpolu, Agnieszka Szewc w Łukowej, Edyta Kutni w Obszy, Ewa Orlińska w Potoku Górnym, Edyta Kwiatkowska w Tarnogrodzie, Leszek Pataj w Tereszpolu, Iwona Korgul-Marek w Turobinie.

Urzędnikowi wyborczemu przysługuje wynagrodzenie proporcjonalne do czasu pracy. Za miesiąc pracy urzędnika wyborczego wynosić będzie 4473,55 zł. Jednak wyłącznie przy założeniu, że będzie on wykonywał swoje zadania w pełnym miesięcznym wymiarze czasu.

Jakie były wymagania dla urzędników? Mogła nim zostać osoba z wykształceniem wyższym, pracująca w organach administracji rządowej, samorządowej lub jednostek im podległych. Konieczne było wykształcenie wyższe. Urzędnik wyborczy nie może wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której ma miejsce zatrudnienia.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kadencja urzędnika wyborczego wynosi 6 lat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.