- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

- Reklama -

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie ogłosił kolejny konkurs, w którym mogą wziąć udział Ośrodki Pomocy Społecznej i Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie, a także partnerujące im organizacje pozarządowe.

Wyjść na prostą

toyota Yaris

Pani Dorota z Niedrzwicy przez całe życie pracowała jako sprzedawczyni w małym sklepie spożywczym. Po jego zamknięciu przez prawie dziesięć lat nie mogła znaleźć pracy. – Nie miałam żadnych kwalifikacji poza pracą w sklepie, a w mojej okolicy rzadko się coś otwiera  – mówi pani Dorota. Wpadła w długi i prawie straciła mieszkanie. To właśnie wtedy trafiła na ulotkę reklamującą szkolenia organizowane dzięki współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Wiedziałam, gdzie leży problem. Nie miałam żadnego doświadczenia poza pracą w sklepie, a przedłużające się bezrobocie też nie pomagało. Program, do którego trafiłam, był skierowany do osób z podobnymi problemami – opowiada. – Dzięki temu było mi łatwiej się odnaleźć. Pomogło też to, że szkolenia były dopasowane indywidualnie do każdego uczestnika – dodaje. Dziś pani Dorota pracuje w przychodni. Spłaca długi i myśli nad przeprowadzką bliżej miejsca pracy. – Udało mi się wyjść na prostą. Teraz chciałabym mieć coś z życia – mówi.

Wsparcie dla potrzebujących

Pani Dorota jest jedną z wielu osób, którym pomogły ośrodki wspierane przez unijne fundusze. Podopieczni tych placówek mogą liczyć na kompleksowe i dopasowane do potrzeb wsparcie, w tym szkolenia, płatne staże czy praktyki. Dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym zdobyte w ten sposób doświadczenia i kwalifikacje są często pierwszym krokiem na drodze do wyjścia z trudnej sytuacji materialnej i życiowej. To już dwunasty konkurs Aktywnego włączenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, tym razem przeznaczony na projekty związane ze wsparciem dla podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie. Pomoc ma trafić przede wszystkim do osób, których sytuacja na rynku pracy jest wyjątkowo trudna.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Chcesz złożyć wniosek? Pomożemy!

NABÓR PROJEKTÓW DO KONKURSU w ramach „Aktywnego włączenia” potrwa DO 28 GRUDNIA 2018 ROKU. Wnioski mogą składać jednostki pomocy społecznej z terenu województwa lubelskiego, w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi. Dla ułatwienia procedury składania wniosków Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie utworzył Mobilny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny. Do jego zadań należy między innymi pomoc w przygotowaniu wniosków, zarówno w siedzibie Urzędu, jak i w siedzibach wnioskodawców. Już prawie 450 pracowników jednostek pomocy społecznej skorzystało z doradztwa Mobilnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego, co świadczy o potrzebie działań takiego
zespołu.

 

Mobilny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny

nr telefonu: 81 46-35-380 lub 605 903 491

adres e-mail: punkt.mobilny@wup.lublin.pl

siedziba: Lublin, ul. Obywatelska 4, II piętro, pokój 229

 

Czekamy na Państwa projekty do 28 grudnia.

 

Dowiedz się więcej na: www.rpo.lubelskie.pl i LubelskieFunduszeEuropejskie

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.