Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku w którym zginął mężczyzna

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 19-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku. Nietrzeźwy młody kierowca potracił dwie osoby idące chodnikiem. W wyniku zdarzenia 45-latek zmarł na skutek poniesionych obrażeń, a 36-letnia kobieta w ciężkim stanie przebywa w jednym z lubelskich szpitali.

W nocy z piątku na sobotę na ul. Dąbrowskiego w Biłgoraju doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek z gminy Biłgoraj kierując samochodem osobowym marki Audi na łuku jezdni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w dwie osoby idące chodnikiem. Następnie auto zatrzymało się na straganie miejskiego targowiska. W wyniku zdarzenia 36-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 45-latek zmarł. W samochodzie wraz z kierowcą podróżowała trójka młodych pasażerów, nic poważnego im się nie stało.

Jak ustalili policjanci kierujący audi miał prawo jazdy od dwóch miesięcy i kierował w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie alkomatem wykazało, w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Comments (14)
Add Comment
 • Pomyśl zanim zrobisz

  Do Agata, pod wpływem i 40/h może komuś zrobić krzywdę, mądre myślenie wypiłam to popyrkam i jakoś będzie, nie nie będzie!!! Nie masz koncentracji takiej jak na trzeźwo i koniec tematu. Nie zginą nikt z Twoich bliskich chyba bo nie wiesz co piszesz. Niektórzy dwoma piwami się upiją a co wykaże alkomat?

 • MATKA

  TO BYŁ WYPADEK…zła decyzja tego młodego człowieka…zmarnował również sobie życie…to mógł być również i mój i twój syn…po co takie komentarze! Tragednia dla obu stron…współczuję.

  • Hega

   Ciekawe co pani by pisała jakby zabił pani dziecko czy męża….

 • Aneta

  Gówniarzowi, który zabił, życzę, żeby spotkało go to samo! A teraz zalecałabym ciężki roboty i ciasną celę.

 • tomek

  W gazecie biłgorajskiej napisali że wjechał w grupkę ludzi przecież tam były dwie osoby

 • Robert

  Po co palą się znicze przecież tam nikt nie zginął.
  Mężczyzna umar w szpitalu a kobieta żyje.

  • Edyta

   Kamieniołomy bez chleba i wody z ogrodzeniem na szczycie

 • Beata

  Po co ci nazwisko sprawcy?

 • ja

  ktoś zna nazwisko sprawcy?

 • anna

  Biłgoraj pomaga 19 latkowi !

 • ZxRx

  Za jazdę pod wpływem należy dawać dozywocie. Jadąc po pijaku równie dobrze można komuś poderżnąć gardło . To zwyczajne morderstwo.

  • Agata

   Sama jazda po pijaku o niczym nie świadczy tylko styl jazdy czyli gaz do dechy i muzyka na full

   Jak by jechał 2 biegiem 40km/h to moze by sie prześlizgną nikogo nie zabijając

 • Rafał

  Teraz najlepiej dozywotnie zatrzymanie prawa jazdy i siedzieć na jak najwięcej lat za głupotę trzeba płacić