„Trzeźwo-zdrowo-na sportowo”

5 sierpnia nad biłgorajskim zalewem Bojary odbył się piknik sportowo-rekreacyjny promujący zdrowy i trzeźwy styl życia.

Pierwszą atrakcją niedzielnego dnia był Biłgorajski Cross Duathlon, czyli połączenie jazdy na rowerze i biegu. Dystans 2,5 km biegiem, 20 km rowerem i na koniec także 2,5 km biegiem pokonało blisko 100 zawodników, którzy przybyli m.in. z Warszawy, Kraśnika, Lublina, Przemyśla, Przemyśla, Jarosławia i Biłgoraja.

Startowano indywidualnie oraz w sztafecie. Na najlepszych czekały  medale i puchary. Kategorie OPEN kobiet wygrała Ewelina Gugała z Grębowa, zaś kategorię mężczyzn wygrał Michał Jadach z miejscowości Chodel. Najlepszymi z Biłgoraja okazali się Marek Bury oraz Elżbieta Zając. Najlepszą sztafetową parą biłgorajską zostali Beata Lange oraz Zbigniew Zając.

Na boiskach do siatkówki plażowej odbył się turniej siatkarskich „dwójek”. Rywalizowało 10 zespołów. Wygrała para Jarosław Rarak/Paweł Rejowski z Lublina, która w meczu finałowym okazała się lepsza od pary Dawid Sobaszek/Konrad Łoziński z Rzeczyc. Trzecie miejsce zajął duet Marcin Sienkiewicz/Michał Smelik z Przemyśla zaś czwarte Marcin Jamroz/Filip Rak z Biłgoraja. W kategorii mixtów najlepsi okazali się Artur Grasza/Iwona Blicharz z Biłgoraja.

Wszyscy chętni mogli podziwiać pokaz modeli pływających, przygotowany przez Klub Modelarski przy LOK Biłgoraj.

Niestety w trakcie pikniku pojawiły się opadu deszczu, które spowodowały odwołanie pozostałych zaplanowanych atrakcji.