Sprawdź kurs euro online przed wymianą w kantorze stacjonarnym

Nie twierdzimy, że w kantorach stacjonarnych kurs euro zawsze jest niekorzystny. Jednak z naszych doświadczeń wynika, że kursy online są lepsze, a wymiana przez Internet bardziej oszczędna. Lepiej sprawdź kurs euro online przed wymianą w kantorze stacjonarnym.

Z tego artykułu dowiesz się:

Gdzie sprawdzić kurs euro online?

Wymiana walut online – kto korzysta?

Co oznacza  kurs rynkowy, sprzedaży i kupna?

Sprawdź kurs euro online przed wymianą w kantorze stacjonarnym

Kursy walut na rynku walutowym zmieniają się tak szybko, że ich aktualizacja w kantorach online odbywa się co 5 sekund. W kantorze stacjonarnym nie jest możliwe tak błyskawiczne aktualizowanie kursów. Zdarza się, że kurs euro jest w nich aktualizowany tylko raz w tygodniu. Tymczasem na rynku walutowym w ciągu tygodnia kurs euro może obniżyć się nawet o kilkadziesiąt groszy. Dlatego najlepiej jest sprawdzić kurs euro online przed wymianą w kantorze stacjonarnym i przekonać się co do korzystności oferty.

Gdzie sprawdzić kurs euro online?

Czyżby kantory stacjonarnie powoli zaczęły odchodzić do lamusa? Nie. Dopóki istnieje obrót gotówkowy, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie potrzebował wymienić euro w gotówce. Coraz więcej osób dostrzega fakt, że kursy na stronie kantoronline.pl są bardziej korzystne. Można je tylko sprawdzić, albo od razu przystąpić do transakcji wymiany online. Dzięki bieżącej aktualizacji kursów online możemy śledzić to, co dzieje się na rynku walutowym i wymienić euro w idealnym momencie, gdy kurs jest najniższy.

Wymiana walut online – kto korzysta?

Powstanie kantorów online jest wynikiem postępu w świecie finansów. Kiedyś rachunki płaciliśmy na poczcie, a walutę kupowaliśmy w kantorze stacjonarnym. Dzisiaj nie musimy czekać w kolejce, żeby zapłacić za prąd czy gaz. Dzięki bankowości internetowej zrobimy to zdalnie. Tak samo jest z wymianą waluty. Zamiast iść do kantoru, dzięki kantorom internetowym możemy kupić euro online. Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że to dobre  rozwiązanie. Przede wszystkim Ci, którzy chcą w wygodny sposób wymienić walutę po najlepszym kursie. Zazwyczaj są to firmy MŚP działające na styku międzynarodowym, osoby spłacające kredyt w obcej walucie, jak również osoby zarabiające za granicą lub często tam podróżujące. Przeczytaj także: Znamy sposób na tanią wymianę walut!

Co oznacza  kurs rynkowy, sprzedaży i kupna?

Trzeba pamiętać o tym, że w Internecie będziemy mieli do czynienia z 3 różnymi kursami euro: kursem rynkowym, kursem sprzedaży i kursem kupna. Pierwszy z nich to kurs rynkowy, czyli taki po którym nie możemy sprzedawać ani kupować waluty (oznacza on kwotę po której inwestorzy na rynku są gotowi kupić walutę). Ale w kantorach online mamy wyłącznie do czynienia z kursem sprzedaży, albo z kursem kupna. Kurs kupna oznacza kwotę, po której kantor kupi od nas walutę, natomiast kurs sprzedaży oznacza kwotę, po której kantor sprzeda nam walutę.

Sprawdź kurs euro online przed wymianą w kantorze stacjonarnym

Kurs euro zmienia się bardzo dynamicznie. Dlatego zanim kupimy lub sprzedamy europejską walutę w kantorze stacjonarnym lepiej sprawdzić jej kurs online. I to nawet wtedy, gdy nie jesteś my przekonani do tego rodzaju internetowych rozwiązań. W kantorach online kursy są aktualizowane co 5 sekund, a koszty wymiany waluty znacznie mniejsze. Jeśli różnica pomiędzy kursem sprzedaży online, a w kantorze stacjonarnym okaże się duża, będziemy mieć wybór i wciąż będziemy mogli zaoszczędzić na wymianie euro.

 

Comments (0)
Add Comment