Sport w skrócie

Derby Zamojszczyzny dla Hetmana

W niedzielnych derbach Zamojszczyzny Hetman Zamość pokonał Ładę 1945 Biłgoraj 4:1. Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej połowie. To było 45 minut absolutnej dominacji Hetmana. Wynik 4:0 mówi sam za siebie. Pierwszą bramkę już w 10. minucie spotkania z rzutu karnego zdobył Przemysław Kanarek. W 26. minucie Rafał Turczyn efektownym rajdem lewą stroną minął obrońców i skierował piłkę do siatki, podwyższając na 2:0. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafił Rafał Kycko i Mateusz Olszak. Druga część spotkania była lepsza w wykonaniu Łady. W 58. minucie honorową bramkę na 4:1 zdobył Dariusz Kuliński. Jednak gospodarze dowieźli korzystny wynik do końca meczu, notując trzy punkty i jedenaste zwycięstwo w sezonie. W kolejnym meczu Łada zagra u siebie z Kryształem Werbkowice (6. miejsce w tabeli).

Łada zagrała w składzie: Szawara – Raduj (25 Mielniczek), Ponomarov, Kuliński, Myszak, Nawrocki, Krzyszycha (80 Hanas), Dycha (58 Gorczyca), Oleksiuk, Skubis, Birut.