Rajd tropem wilka i łosia

Już po raz drugi mieszkańcy Aleksandrowa zorganizowali rajd rowerowy, który prowadził nową drogą, tak zwanym szlakiem wilka i łosia.

Chętni do udziału w rajdzie rowerowym wyruszyli w ubiegłą niedzielę z Aleksandrowa. Trasa przejazdu prowadziła przez Aleksandrów, Margole, Bukownicę i Wolaniny. Humory wszystkim dopisywały, a i organizatorzy nie zawiedli. Wszystkim uczestnikom rajdu zapewnili wodę i pomoc techniczną.

Uczestnicy rajdu pokonali kilkanaście kilometrów nową drogą, powstałą w ramach współpracy leśno-samorządowej. Droga ta stwarza wspaniałe warunki do turystyki rowerowej. Prowadzi przez malownicze tereny Puszczy Solskiej, przez nieskażoną dziewiczą puszczę, w której mieszkają i wilki, i łosie. Stąd też nazwa rajdu. – W lasach wokół Aleksandrowa spotkać można te zwierzęta. Zamieszkują one tylko duże kompleksy leśne, w których są bagna, mokradła i zdrowe, czyste środowisko. Takie właśnie są nasze tereny – mówią leśnicy. Okazuje się, że wilki i łosie mogą funkcjonować obok siebie, nie atakując się nawzajem. Łoś nie boi się wilka, a dla wilka łoś nie jest łatwym łupem. Stąd te zwierzęta mogą zamieszkiwać w tych samych lasach.

W rajdzie wzięła udział posłanka Agata Borowiec. To dzięki zabiegom pani poseł była możliwa budowa nowej trasy między Aleksandrowem a Tereszpolem. Droga powstała przy udziale środków z funduszu leśno-samorządowego.

 

Comments (1)
Add Comment
  • aaaa

    a może bukownicą a nie tereszpolem