Powiadomił o nietrzeźwym kierowcy

Dzięki wzorowej postawie 26 letniego mieszkańca Biłgoraja został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca. Podróżując citroenem na drodze W835 zauważył jadącego przed nim kierowcę seata, którego tor jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia okazały się słuszne. Kierowca seata 66 latek z Biłgoraja miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

     26-letni mieszkaniec Biłgoraja, podróżował wczoraj citroenem na trasie W835. Pomiędzy miejscowościami Gromada – Biłgoraj zauważył, że jadący przed nim kierowca osobowego seata wykonuje na drodze niebezpieczne manewry – jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni, najeżdża na krawężniki. 26 latek nie zwlekając telefonicznie poinformował o swoich spostrzeżeniach dyżurnego biłgorajskiej komendy podając numery rejestracyjne jadącego przed nim auta i informując, że kierowca ten może być nietrzeźwy. 26 latek jadąc za kierowcą seata na bieżąco informował dyżurnego o miejscu jego położenia.

Policjanci skierowani na miejsce zatrzymali pojazd o wskazanych numerach na ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju. Jak się okazało za kierownicą seata siedział 66-letni mieszkaniec Biłgoraja. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do 66 latka blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu. Dzięki czujności i wzorowej postawie 26 latka kolejny nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem. 66-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Comments (0)
Add Comment