Pogodna nutka na scenie BCK

Dziś w Biłgorajskim Centrum Kultury odbywa się konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Pogodna nutka”. Obecnie trwają przesłuchania młodych wokalistów. 

W tym roku już po raz siódmy uczestnicy Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pogodna nutka” walczą o nagrodę im. Marka Sochackiego – autora tekstów piosenek głównie dla dzieci i młodzieży, kompozytora, piosenkarza, animatora kultury i pedagoga. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży występujących solo lub w zespole. Wykonawcy występują w trzech grupach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat, powyżej 15 lat. Zadaniem każdego uczestnika  jest zaprezentowanie jednego utworu w języku polskim z akompaniamentem lub półplaybackiem.

Najlepsi wykonawcy tegorocznej edycji Konkursu wystąpili w Koncercie Finałowym.

Celem festiwalu jest promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, inspirowanie młodych wykonawców do własnych poszukiwań twórczych w dziedzinie poezji i muzyki. Organizacja festiwalu przyczynia się także do wzbogacania oferty kulturalnej dla mieszkańców naszego powiatu. Organizatorem festiwalu  jest

Biłgorajskie Centrum Kultury.

 

Comments (0)
Add Comment