Orlęta lepsze od Łady

W meczu 7. kolejki lubelskiej IV ligi Łada 1945 Biłgoraj przegrała na stadionie OSiR w Biłgoraju z Orlętami Łuków 0:1.

W niedzielnym meczu piłkarze Łady podejmowali Orlęta Łuków, drużynę, która na swoim koncie miała zwycięstwo i pięć przegranych. W poprzedniej kolejce Orlęta przegrały u siebie z Górnikiem II Łęczna z kolei Łada pokonała na wyjeździe MKS Ryki.

Pierwsza połowa była ciekawa i obfitowała w sytuacje bramkowe. W 17. minucie zawodnik gości Mateusz Ebert ograł obrońcę Łady i pokonał pewnie bramkarza gospodarzy Łukasza Szawarę.

Łada próbowała odpowiedzieć i stworzyła sobie w pierwszej odsłonie trzy sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw Paweł Nawrocki wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Januszowi Birutowi, który nie trafił w bramkę. Następnie dwie sytuacji miał aktywny Michał Skubis. Raz strzelił minimalnie nad poprzeczką, następnie w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

W drugiej połowie gospodarze próbowali atakować, ale rywale dobrze się bronili, nie dali sobie wbić gola i trzy punkty powędrowały na konto przyjezdnych.

W kolejnym meczu Łada zagra na wyjeździe z Victorią Żmudź.

Łada 1945 Biłgoraj – Orlęta Łuków 0:1 (0:1)

Bramka: Mateusz Ebert 16
Łada: Szawara – Raduj (70 Hanas), Oleksiuk (85 Gorczyca), Ponomarov, Poliwka (63 Myszak), Krzyszycha, Birut (67 Hajduk), Dycha (57 Dziurdza), Nawrocki, Skubis, Dorosz.