Nie będzie „sierżantów” i meczów

Na dwa wnioski zgłoszone do budżetu obywatelskiego nie będziemy mogli głosować. Nie przeszły one weryfikacji merytorycznej. Sprawdziliśmy dlaczego.

31 lipca minął termin składania propozycji do budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Do końca września  można głosować na wybrane przez siebie zadanie, które zrealizowane ma zostać w ramach budżetu obywatelskiego w 2019 roku.

Głosować można na następujące zadania: Strefa sportu i rekreacji nad zalewem Bojary; Budowa parku rolkarza (przy ul. Targowej); Odświeżmy taflę lodowiska „Biały Orlik” w Biłgoraju!; Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Cegielniana – Długa – J. Kowalskiego; Od przedszkola do seniora – rekreacja na zmodernizowanym boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 5; Rewitalizacja doliny między ul. Bagienną, Lapidarium i Białą Ładą.

Były jeszcze dwie propozycje mieszkańców. Jedną z nich było oznaczenie ul. Kościuszki poziomymi znakami P-27 tzw. „sierżantami rowerowymi” wskazującymi kierunek i tor jazdy roweru. Jest to poziomy znak z wizerunkiem roweru z dwoma „daszkami”. Stosowany jest tam, gdzie brakuje miejsca na wyodrębnienie pasa dla rowerzystów ze względu na lokalizację, geometrię, czy sposób wykorzystania miejsc postojowych. Wskazuje rowerzystom kierunek jazdy i trasę. Koszt zadania to 10 tys. zł. Wniosek nie został dopuszczony ze względów formalnych, ponieważ brak jest zgody Zarządu Dróg Wojewódzkich na realizację zadania.

Kolejnym zadaniem był udział seniorskiej drużyny Łady 1945 Biłgoraj w rozgrywkach ligowych w roku budżetowym 2019. Koszt zadania to 80 tys. zł. Został on odrzucony ze względów merytorycznych. W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane (…) zadania, które naruszałyby obowiązujące przepisy prawa. Zadanie polegałoby na zrealizowaniu udziału seniorskiej drużyny Łady 1945 Biłgoraj w rozgrywkach ligowych w roku budżetowym 2019. Projekt ma na celu integrację środowiska piłkarskiego i kontynuację rozwoju uzdolnionej piłkarsko młodzieży, która ukończyła wiek juniora.

Na zgłoszone i zaakceptowane zadania można głosować na dwa sposoby:

Głosowanie on-line – system do głosowania dostępny pod adresem:

https://bilgoraj.budzet-obywatelski.org.

W ten sposób głosować mogą tylko osoby zameldowane w mieście Biłgoraj. Konieczne jest potwierdzenie oświadczeń zawartych w formularzu i podanie numeru telefonu, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym. Z jednego numeru telefonu skorzystać mogą dwie osoby.

Osobiste oddanie głosu na karcie do głosowania – ta forma dostępna jest zarówno dla osób zameldowanych jak i dla osób zamieszkałych na terenie Biłgoraja. Kartę pobrać można w biurze podawczym Urzędu Miasta po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości. Po wypełnieniu należy wrzucić ją do urny.

Każda uprawniona do głosowania osoba od 16. roku życia może zagłosować tylko raz i oddać swój głos na jedno zadanie. Zachęcamy do udziału w głosowaniu.

 

Comments (0)
Add Comment