Malowali kolorami przyjaźni

18 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Kolory przyjaźni”, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju.

– Główne cele konkursu to: przybliżenie i upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o autyzmie, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem, jak również rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników, kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji oraz integracja osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych – mówi Marzena Kopacz, dyrektor ZSS w Biłgoraju.

Konkurs został zorganizowany z inicjatywy nauczycieli ZSS i był włączeniem się w światowe dni upowszechniania wiedzy o autyzmie, który coraz częściej nazywany jest chorobą cywilizacyjną. Podczas gali konkursowej zostały wręczone nagrody w trzech kategoriach wiekowych oraz odbyła się projekcja krótkiego filmu o autyzmie pt. „Podróż Marii”. Głównym sponsorem nagród był Burmistrz Miasta Biłgoraja.

– Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przygotowanie pięknych prac – dodaje dyrektor ZSS w Biłgoraju.

Konkurs rozstrzygnięty został 10 kwietnia. Spośród nadesłanych prac plastycznych, najlepsze wyłoniła komisja w składzie: Marzena Kopacz, Maria Rogowska-Wilkos, Dominika Niemiec.

Kategoria I

I miejsce – Filip Sobaszek SP nr 5 w Biłgoraju

I miejsce – Agata Sokołowska SOSW Zamość

II miejsce – Alicja Kaczor Przedszkole Samorządowe nr 2 w Biłgoraju

II miejsce – praca zbiorowa Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju (Krystian, Dawid, Oliwier, Marcin)

III miejsce – Weronika Wolińska SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju

III miejsce – Michał Tojak Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Wyróżnienia

Pola Nawrocka – Przedszkole Kraina Elfów w Biłgoraju

Diana Kozakiewicz – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Biłgoraju

Łukasz Skubisz – SP nr 1 w Biłgoraju

Julia Szuper – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Biłgoraju

Kategoria II

I miejsce – Marta Jargieło SP nr 4 w Biłgoraju

II miejsce – Maciej Zając SP nr 1 w Biłgoraju

III miejsce – Praca zbiorowa SOSW Zamość

Wyróżnienia

Cyprian Lembryk – SP nr 1 w Biłgoraju

Adrian Woliński – SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju

Michał Łuszczek – Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Albert Mandziuk – Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Kategoria III

I miejsce – Iwona Garbata, WTZ Zwierzyniec

I miejsce – Maria Wandel, DPS w Teodorówce

I miejsce – Ewa Klepka, ŚDS w Biłgoraju

II miejsce – Aneta Michońska, DPS w Teodorówce

III miejsce – Adrian Żarnoch, Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Wyróżnienia

Sławomir Knapik, Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Natalia Koper, Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

Comments (0)
Add Comment