Łada na fali. Kolejne zwycięstwa biało-niebieskich

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj wygrywają mecz za meczem i pną się w górę tabeli. Podopieczni Bartłomieja Kowalika w sobotę 28 kwietnia pokonali na wyjeździe Eko Różankę 2:1, a następnie we wtorek 1 maja rozbili Victorię Żmudź aż 5:1.

Mecz z Eko Różanką był bardzo istotny dla układu tabeli. Przed meczem gospodarze zajmowali dziesiąte miejsce, mając na koncie tyle samo punktów, co jedenasta Łada. Spotkanie było ciekawe i obfitowało w dużą ilość okazji podbramkowych z obu stron. Do przerwy jednak bramki nie padły. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy faulowany w polu karnym był Michał Skubis. Do piłki podszedł Jurij Perin i pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później było już 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę głową zdobył  Patryk Błaszczuk. Łada na to trafienie odpowiedziała również po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu Janusza Biruta swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jurij Perin.

We wtorkowym meczu z Victorią Żmudź Łada zagrała jeszcze lepiej niż z Eko Różanką, aplikując rywalom aż pięć bramek. Pierwsza bramka padła już w 4. minucie. Michał Skubis zgubił rywala na lewej flance i jak na tacy wyłożył piłkę Arkadiuszowi Czokowi, a ten bez problemów strzelił gola na 1:0. Victoria szybko odpowiedziała golem autorstwa Konrada Żmudy. Nie załamało to jednak gospodarzy. W 28. minucie bardzo aktywny w tym meczu Michał Skubis w sytuacji sam na sam z bramkarzem najpierw położył go na murawie, by później skierować piłkę do pustej bramki. Kolejną bramkę zdobył Damian Rataj, który strzelił ładną bramkę z ostrego kąta. Czwartą bramkę zdobył  Karol Misiarz, który precyzyjne dośrodkowanie Jurija Perina wykończył strzałem głową. W 86. minucie Perin zdobył swojego gola. W sytuacji sam na sam z bramkarzem popisał się sprytną podcinką, ustalając wynik na 5:1.

W następnej kolejce Łada pauzuje, a następnie zagra dwa mecz u siebie. W środę 9 maja rozegra przełożone spotkanie z Kłosem Chełm, a w niedzielę 13 maja rywalem „biało-niebieskich” będzie Sokół Adamów.

Eko Różanka – Łada 1945 Biłgoraj 1:2 (0:0)

Bramki: Błaszczuk 49 – Perin 47 k., 65

Łada: Szawara – Kuliński, Sobótka, Chmura, Myszak, Rataj (88 Szarlip), Birut, Oleksiuk, Czok (60 Misiarz), Skubis (70 Dycha), Perin (90 Hanas).

Łada 1945 Biłgoraj – Victoria Żmudź 5:1 (3:1)

Bramki: Czok 4, Skubis 28, Rataj 43, Misiarz 72, Perin 85 – Żmuda 10

Łada: Szawara – Kuliński, Sobótka, Chmura, Myszak, Rataj (83 Szarlip), Birut (69 Nawrocki), Oleksiuk, Czok (72 Misiarz), Skubis (65 Dycha), Perin (87 Hanas).