Kolarze BSK Miód Kozacki z kolejnymi sukcesami

Zawodnicy Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy Miód Kozacki często nazywani „Miodkami” w zeszły weekend wzbogacili kolekcję swoich medali o trofea zdobyte podczas rozgrywanego w Dobczycach k. Krakowa wyścigu Majka Days.
  8 czerwca kolarze rywalizowali na górskiej trasie indywidualnej jazdy na czas na dystansie 11km. W barwach regionalnego klubu podczas zmagań czasem z następującymi rezultatami zaprezentowali się:
Artur Kozak – 10 miejsce Open 6 kat M30, czas 16min 58s

Paweł Pukas – 21 miejsce  Open 5 kat M20, czas 17m 36s
Radosław Wasilewski – 17 miejsce Open, 10 kat M30, 2 miejsce Policja,  17m 19s
Wyścig ze startu wspólnego odbyła się dnia kolejnego na trudnej technicznie i selektywnej trasie w górskim terenie. Trasa przebiegała m.in. przez rodzinną miejscowość naszego olimpijczyka z Rio de Janerio Rafała Majki.
Nasi kolarze wystartowali na dwóch dystansach tzw. Średnim i Długim gdzie również prowadzono klasyfikację najlepszych drużyn.
Na dystansie 55km z różnicą wzniesień 990m drużyna BSK Miód Kozacki zajęła miejsce 3 spośród 10 drużyn. Dystans średni ukończyło ponad 370 osób. W czołowej stawce zawodników powalczył Artur Kozak, który zajął 5 miejsce Open i 3 miejsce w kategorii M30. Wśród zawodników starszych doskonale spisali się Tadeusz Kozak 1 miejsce M60 oraz Zbigniew Zając 2 miejsce M50. Wysokie7  miejsce wśród kobiet kat M40 zajęła Agnieszka Batkowska. Kolejni zawodnicy z BSK Miód Kzoacki zajęli następujące miejsca:
Sławek Czapka – 89 miejsce Open, 29 kat M40
Marek Hołówko – 257 miejsce Open, 80 kat M40
Na dystansie długim 75km i 1200m przewyższenia wystartowali wystartował:
Szymon Batkowski – 248 miejsce Open, 81 kat M40,
Radosław Wasilewski- 20 miejsce Open, 9 kat M30, 2 miejsce Policja

Majka Days to dwudniowa impreza kolarska objęta patronatem naszego wybitengo kolarza Rafała Majki  dwukrotnego triumfatora klasyfikacji górskiej Tour de France, zdobywcy koszuli w grochy i zwycięzcy najcięższych etapów tego wyścigu