Kiedy rondo na Lubelskiej?

Były protesty, prośby i manifestacje. Mimo że środki finansowe na realizację inwestycji są już zabezpieczone, przebudowa ruszy w następnym roku.

  „Protestujemy, ronda oczekujemy”, „Chcemy, aby nasze dzieci bezpiecznie wracały do domu”. M.in. z takimi transparentami mieszkańcy Biłgoraja postanowili wiosną minionego roku wyjść na ulicę i walczyć o przebudowę skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną. Samorządowcy twierdzili, że o konieczności tej inwestycji nie trzeba ich przekonywać. Poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu miała nastąpić jeszcze w tym roku. Niestety, nie udało się. Skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i ulicy Nadstawnej w Biłgoraju jest jednym z bardziej ruchliwych w mieście.

Ul. Lubelska i Nadstawna to ulice powiatowe. Nad rozwiązaniem problemu pracuje Zarząd Dróg Powiatowych. Samorząd miasta w połowie dołoży się finansowo do inwestycji. Jest szansa, że już niebawem poprawi się bezpieczeństwo na tym newralgicznym skrzyżowaniu.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zabezpieczono środki finansowe na przebudowę skrzyżowania. W tegorocznym budżecie zapisano 20 tys. zł, a w przyszłorocznym 400 tys. zł.

 

Comments (1)
Add Comment
  • Romek

    Były protesty, były prośby. A „władza’ ma w d..pie bezpieczeństwo mieszkańców. Zmieniamy w tym roku władzę.