Grad medali w Andrychowie

Zwycięstwem Spartan w klasyfikacji medalowej zakończyły się mocno obsadzone zawody na otwartej 50-metrowej pływalni w Andrychowie.

W Międzynarodowych Zawodach Pływackich  o Puchar Burmistrza Andrychowa uczestniczyło 335 zawodniczek i zawodników z 39 klubów z południowo-zachodniej części kraju. Biłgorajski klub reprezentowała 33-osobowa drużyna, która łącznie zdobyła aż 45 medali w tym 15 tych najcenniejszych.  W punktacji klubowej Sparta zajęła drugie miejsce ustępując miejsca NKP Bielsko-Biała.

Najwięcej krążków do spartańskiego koszyka dorzucili chłopcy. Pięciu z nich zmieściło się na podium w klasyfikacji dla najbardziej wartościowego zawodnika  i dodatkowo otrzymało nagrody rzeczowe.  Wszystkie cztery starty 13-letniego Bartosza Sadowskiego zakończyły się tryumfem naszego zawodnika. Natomiast jego rówieśnik Damian Błaszczyk, tyle samo razy stawał ale drugim miejscu podium. Zajęli oni odpowiednio drugi i trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. W o dwa lata młodszej kategorii wiekowej  najlepszy okazał się Miłosz Jagosiak, któremu do tryumfu wystarczyło raz wygrać i dwukrotnie być drugim. W najmłodszej kategorii wiekowej na podium w ogólnej klasyfikacji zameldowało się dwóch Spartan. Marcel Jonczak był pierwszy, dodatkowo otrzymał statuetkę za najbardziej wartościowy wynik w stylu grzbietowym wszystkich kategorii wiekowych. Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Giruć.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie klubu oraz na portalu społecznościom.