Dwie osoby zginęły w zderzeniu z ciężarówką

Biłgorajscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na trasie Korytków Duży – Sokołówka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zderzyły się trzy samochody osobowe i ciężarówka. W wypadku zginęli mieszkańcy naszego powiatu 19 letnia kobieta i 22 letni mężczyzna, którzy podróżowali osobową hondą.

Wczoraj około godziny 20:30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i ciężarowej scanii. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że na drodze doszło do awarii samochodu marki Volkswagen, którym kierował 57-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Samochód był spychany na pobocze. Za VW zatrzymał się kierowca forda 26-latek z powiatu janowskiego, natomiast 22-letni kierowca osobowej hondy, który podróżował z 19-letnią pasażerką jak wynika ze wstępnych ustaleń w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu nie zatrzymał się i uderzył w forda, który z kolei uderzył w VW. Następnie samochód marki Honda został wyrzucony na przeciwny pas ruchu wprost pod jadącą z naprzeciwka ciężarówkę marki Scania z naczepą. Osoby podróżujące hondą były zakleszczone w pojeździe. Pomimo podjętych natychmiast czynności ratunkowych nie udało się uratować 22-latka i 19 letniej pasażerki. Oboje byli mieszkańcami powiatu biłgorajskiego. Samochodem ciężarowym kierował 31-letni obywatel Ukrainy. Nikt z pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Wszystkie samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone.

Decyzją prokuratora ciała osób, które zginęły zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy i ratownicy. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy. Obecnie trwa ustalanie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Comments (9)
Add Comment
 • Ela

  Ten kierowca ciężarówki wyjechał dopiero w trasę, jest obywatelem Ukrainy ale jeździ w polskiej firmie, przejechał dwadzieścia parę kilometrów, z ładunkiem 20 ton łatwo się nie hamuje, On jechał prawidłowo.Tak to bywa na drodze ktoś jedzie prawidłowo i takie rzeczy go spotykają.

 • Anonimowyanonim

  Nic nie wiecie więc po co się udzielacie,prawka nie miał krótko…

 • Ryszard

  Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.
  Z jaką prędkością jechał ciężarowy samochód ?
  Jak to możliwe (fizyka ) że samochód ,który uderzył w inny został wyrzucony! na przeciwny pas ruchu?

  • Qwerty

   Panie Ryszardzie,a co ma do tego samochód ciężarowy? Skoro hondę wyrzuciło na przeciwległy pas to chyba wiadomo że przepisowo nie jechał, i Pana pytanie odnośnie ciężarówki to chyba trochę bez sensu. Myślę że kierowca ciężarówki widząc co się dzieje hamował ,ale jeśli miał załadowaną naczepę to niestety czas hamowania się wydłuża . Przykre to co się stało ,ale co niektórzy młodzi ludzie którzy niedawno uzyskali prawo jazdy jeżdżą bez wyobraźni.

 • Jadzia

  Kto to zginął

 • gojda

  Szkoda dzieciaków. Sama jestem mamą. Nie ma tu niczego innego. Czyjeś dzieci umarły. Błędy popełniamy wszyscy. Fakt,nikt nie uczy odpowiedzialności . To przychodzi z wiekiem.Szczere kondolencje dla rodziców obydwojga .

 • siara

  Tak konczą gnojki cwaniaczki !!!..nikt nie uczy takich myślenia na drodze tylko zdania egzaminu na prawko… tylko to dziewcze niczego może nie winne …

 • _noo_

  Ehh..szkoda hondy 😣

  • Ks

   Wiesz co ty piszesz wogole!!!