Derby dla Łady

Łada 1945 Biłgoraj w derbach Zamojszczyzny pokonała Hetmana Zamość 2:1. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli Jurij Perin i Damian Rataj.

Kibice, którzy przybyli na to spotkanie, mogli oglądać bardzo ciekawe widowisko. Jak na derby przystało, nie zabrakło walki, zaangażowania, bramek i niespodziewanych zwrotów akcji.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Jurij Perin znalazł się w dogodnej sytuacji i precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Hetmana. Kolejne minuty meczu to wyrównana walka.

Druga połowa gry rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków gospodarzy, czego konsekwencją były dwie stuprocentowe sytuacje, niestety, niewykorzystane. Najpierw niepilnowany w polu karnym Ivan Oleksiuk z kilku metrów strzelił głową, ale futbolówka po koźle powędrowała nad poprzeczką. Następnie Michał Skubis wyłożył piłkę do nadbiegającego Janusza Biruta, ale ten nie umieścił piłki w siatce.

Niestety, niewykorzystane sytuacje zemściły się. W 62. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości, którego na gola zamienił Rafał Kycko. Bramka podbudowała Hetmana, który ruszył do zdecydowanych ataków, jednak mimo kilku stworzonych sytuacji nie udało mu się zdobyć bramki.

Gospodarze zwycięskiego gola na 2:1 zdobyli w 83. minucie. Damian Rataj umieścił piłkę w siatce, strzelając tuż przy słupku. Zdobyty gol ucieszył licznie zgromadzoną publiczność, która po ostatnim gwizdku nagrodziła biało-niebieskich brawami za dobry występ.

Kolejny mecz Łada zagra na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna.

Łada 1945 Biłgoraj – Hetman Zamość 2:1 (1:0)

Bramki: Jurij Perin 2, Damian Rataj 83 – Rafał Kycko 62 (rzut karny).

Łada: Szawara – Mielniczek, Chmura, Sobótka, Myszak, Rataj (87 Hanas), Oleksiuk, Birut (62 Dycha), Nawrocki (62 Misiarz), Skubis (70 Szarlip), Perin (90 Krzyżan).