Będą kolejne solary

Mieszkańcy gminy Księżpol, którzy zgłosili chęć założenia zestawów kolektorów słonecznych, mogą spodziewać się wkrótce prac montażowych. Rozstrzygnięto już przetarg i wybrano wykonawcę inwestycji.

Coraz więcej mieszkańców gminy Księżpol chce korzystać z odnawialnych źródeł energii. W ciągu pięciu najbliższych miesięcy liczba zestawów kolektorów słonecznych zwiększy się o 160, a pieniądze na ten cel w większości będą pochodzić z funduszy unijnych.

W latach 2012-2014, także dzięki wsparciu Unii Europejskiej, zostało zamontowanych niemal tysiąc solarów i paneli fotowoltaicznych, a teraz samorząd wybrał firmę, która ma dostarczyć kolejne. Będzie to Domotermika Krzysztof Majewski z Kwidzynia.

Ostatecznie zakup i montaż zestawów składających się z 2 lub 3 kolektorów i zbiorników o pojemności 300 litrów będzie kosztować prawie 1 milion 755 tysięcy złotych, z czego do 85 procent kosztów netto będzie stanowić dotacja, którą gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Rozstrzygnięcie przetargu pozwoli również na oszacowanie „wkładu własnego” mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w projekcie.

Wszystkie solary mają być zamontowane do 28 września tego roku.

 

Comments (1)
Add Comment
  • Pan Marek

    A co z gminą biłgoraj?? Tam nie będzie solarów?