- Reklama -

Amazonki przełamały się opłatkiem

Biłgorajskie Stowarzyszenie Amazonek po raz kolejny zorganizowało w tym roku spotkanie, na którym mogły podzielić się opłatkiem. Wydarzenie to niezwykle umacnia te kobiety w walce z chorobą.

We wtorkowe popołudnie 7 stycznia Biłgorajskie Amazonki zaprosiły do sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju przyjaciół z innych kół, pochodzących z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i całego powiatu biłgorajskiego. Spotkaniu opłatkowemu przewodniczył wikariusz parafii pw. Św. Jerzego ks. Jerzy Frankiewicz.

Biłgorajskie Stowarzyszenie Amazonek istnieje od 2017 roku. Stowarzyszenie powstało aby pomagać sobie i wspierać się nawzajem w walce z chorobą nowotworową lub tuż po niej. Dodatkowo motywem ich działalności jest praca wolontariuszek-ochotniczek, rehabilitacja fizyczna i psychiczna kobiet po mastektomii, akcje profilaktyczne wśród kobiet zdrowych oraz integracja środowiska kobiet dotkniętych nowotworem piersi.

­-Mamy wspólny cel: integrujemy środowisko kobiet po chorobie nowotworowej z powiatu biłgorajskiego, ale również prowadzimy punkt wsparcia, w którym kobiety które dowiadują się dopiero o chorobie mogą uzyskać potrzebne informacje i wsparcie – mówi Małgorzata Wróbel, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Przy akompaniamencie zespołu „Czeremcha” z Gromady, który zaprezentował kilka pięknych kolęd, zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli noworoczne życzenia. Podkreślano wielokrotnie zdrowie, którego tak potrzeba Amazonkom, zmagającym się z ciężką chorobą raka piersi.

- Reklama -

­-Dziewczyny, które dopiero są po operacji lub dowiedziały się o tym – są same, zostawione sobie. Rodzina niejednokrotnie nie jest na to przygotowana. W związku z tym, dzięki tej grupie wsparcia można pomóc sobie, a tym samym później pomagać też innym – mówi Teresa Kornik, wiceprezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Amazonek.

W spotkaniu opłatkowym wzięli również udział wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra, prezes BARR Mateusz Bury, etatowy członek Zarządu Powiatu Maria Gałka oraz prezes Fundacji FLZB Irena Gadaj.

Wydarzenie zorganizowano przy współpracy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Urzędu Miasta oraz Gminy w Biłgoraju oraz Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

J.P.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.